Sunday, December 10th, 2023

Algorand (ALGO) ve Ontology (ONT) Coin Yorum – 4 Mart 2021

Bitcoin fiyatının yaşadığı sert düşüş ile piyasa bütün dengesini kaybetse de yeniden toparlanma sinyalleri gelmesi altcoinlerin birçoğunu harekete geçirdi. Buna rağmen hala yerinde sayan ve hatta düşüş yaşayan altcoinler olduğu da bir gerçek.

ALGO Coin Yorum

Toplam piyasa değerine göre en büyük 77. kripto para birimi Algorand (ALGO), altcoinlerin rekor üzerine rekor kırdığı şu günlerde nispeten yerinde sayıyor. ALGO son 24 saat içerisinde %2,4 düşüş yaşarken 14 günlük grafikte de %16 geriledi. BTC fiyatının sert düşüşü ile %30’a yakın zarar eden ALGO bunu biraz kapatsa da hala aylık grafikte düşüş gösteriyor.

ALGO teknik analizine bakıldığında ise RSI’nin (14) 49 değeri ile nötr seviyede yer aldığı görülüyor. Yaşanan sert düşüş ile 40 seviyesine kadar çekilen RSI, şu an hafif bir toparlanma ile nötr noktasına geldi. Bunun yeniden 50 üstüne çıkması ve pozitif seyretmesi ise fiyatı etkileyecektir. Öte yandan Stotastik RSI 20 seviyesinde aşırı satış sinyali vermekte. Şu an için 12 indikatörün 6 tanesi satış, 1 tanesi aşırı satış, 3 tanesi nötr, 1 tanesi yüksek hareket (ATR) ve sadece 1 tanesi alım sinyali veriyor.

ALGO İçin Kritik Seviyeler

ALGO için yakın vadede önemli bir haber gelmezse teknik analize göre BTC karşısında daha fazla değer kaybetmesi beklenebilir. ALGO’nun 1 dolar desteğini kaybetmesi ise fiyatı 0,75 dolara kadar çekebilir.

Sunduğu blockchain tabanlı çözümler ile ön plana çıkan akıllı kontrat platformu Ontology (ONT) ise ALGO’ya göre çok daha kötü bir durumda. Son 1 saat, 24 saat,  7 gün ve 14 günlük grafiklerde kızıla boyanan ONT için zirveden düşüş sert oldu.

ONT Coin Temel ve Teknik Analiz

Şubat ayı sonlarında 1,47 dolara kadar yükselen ONT fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 0,98 dolardan işlem görmekte. ONT teknik analizine bakıldığında ise 0,88 doların kritik bir destek olduğu görülüyor. 0,80 dolar ile 0,85 arasındaki sarı bölgenin kırılması ise hedefin 1 dolar ve üzeri olmasını sağlayabilir.

ONT COİN YORUM

ONT‘un 0,80 dolar desteğinin altına inmesi ise büyük bir boşluk oluşturacaktır. Burada fiyatın ilk kritik desteğinin 0,67 dolar olduğu görülüyor. ONT’un şu sıralar temel analiz açısından boşlukta ve sessiz olması ise fiyatın yukarı yönlü hareketine hiç katkı sağlamıyor ve eksiklik yaşatıyor.

Facebook Comments