Sunday, April 14th, 2024

Alpaca Finance Coin Nasıl Alınır?

Alpaca Finance Coin (ALPACA), Alpaca ekosisteminin yerel kripto para birimdir.

Alpaca Finance (ALPACA) Nedir?

Alpaca Finance (ALPACA), Binance Smart Chain üzerinde kaldıraçlı farminge izin veren ilk kredi protokolüdür. Borç verenlerin güvenli ve istikrarlı getiriler elde etmesine yardımcı olur ve borçlulara kaldıraçlı pozisyonları için düşük teminatlı krediler sunarak farming ilkelerini ve sonuçta ortaya çıkan kârları büyük ölçüde yükseltir.

Tüm DeFi ekosistemi için bir etkinleştirici olarak Alpaca, entegre borsaların likidite katmanlarını güçlendirerek, LP borç alanlarını ve borç verenleri birbirine bağlayarak sermaye verimliliğini artırır. Alpaka, bu güçlendirici işlevi sayesine DeFi içinde temel bir yapı taşı haline gelmiştir.

DeFi çağında Compound tarafından öncülük edilen Ethereum üzerinde farming, projeler için likidite ve yeni kullanıcılar kazanmak adına yaygın bir yöntem haline geldi. Bununla birlikte son zamanlarda sürecin artan maliyeti insanların çoğunluğu için giderek daha fazla zorlaştırıcı hale geldi.

Binance Smart Chain popülaritesinde bir patlama yaşandı ve ortaya çıkan bu ekosistemde Ethereum gibi diğer zincirlere kıyasla orada sunulan uygulamalar arasında bir boşluk olduğu farkedildi. Açık olmak gerekirse, en büyük kayıp parçalardan biri zincir üzerinde bir kaldıraç protokolüydü. Böylece kaldıraçlı farming yoluyla BSC topluluğuna değer sağlamaya çalışan Alpaca Finance doğdu.

Alpaca Finance, Coinmarketcap sıralamasına göre 258. en büyük kripto paradır. Piyasa değeri 185.016.427 dolardır. Alpaca’nın maksimum arzı 188.000.000’dır.

ALPACA Coin Nereden Alınır?

ALPACA Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance üzerinden güvenle alınıp satılabilir. ALPACA Coin; Binance platformunda ALPACA/BTC, ALPACA/BNB ALPACA/USDT ve ALPACA/BUSD paritelerinde işlem görüyor. ALPACA Coin, bu rehberin hazırlandığı sırada 1.2 dolardan alım satım işlemi görüyor.

ALPACA Coin satın almak için öncelikle Binance borsasına üye olmak gerekmektedir. Üyeliğin tamamlanmasıyla Binance hesap cüzdanına kripto para veya fiat para birimi transfer edilmelidir. Transferin tamamlanmasının ardından yukarıda belirtilen dört pariteden de ALPACA Coin satın alabilirsiniz. ALPACA/USDT işlem çiftinden satın alma için öncelikle bu paritenin arayüzüne gidilmelidir. ALPACA/USDT arayüzünde limit sekmesinde belirtilen alana satın alınmak istenen miktar girilir. Miktarın belirtilmesinin ardından ALPACA Al emri ile satın alma işlemi gerçekleştirilir.

Facebook Comments