Thursday, April 18th, 2024

Alpaca Finance Coin Nedir?

Alpaca Finance, Binance Smart Chain üzerinde kaldıraçlı yield farming’e izin veren en büyük kredi protokolüdür. Borç verenlerin güvenli ve istikrarlı getiriler elde etmesine yardımcı olur ve borçlulara kaldıraçlı yield farming pozisyonları için düşük teminatlı krediler sunarak farming ilkelerini ve sonuçta ortaya çıkan karları büyük ölçüde artırır.‌

Alpaca Finance (ALPACA) Nedir?

DeFi Yazında Compound tarafından öncülük edilen Ethereum üzerinde yield farming, projeler için likiditelerini ön plana çıkarmak ve yeni kullanıcılar kazanmak için yaygın bir yöntem haline geldi. Bununla birlikte son zamanlarda, sürecin artan maliyetleri, insanların çoğunluğu için giderek daha fazla engelleyici hale geldi. Aslında, Ethereum bir balina oyunu haline geldi çünkü işlemleri ücretleri çok yüksek.

Sonuç olarak Binance Akıllı Zinciri (BSC) popülaritesinde üstel bir patlama yaşadı ve Alpaca Finance ortaya çıkan bu ekosistemde, Ethereum gibi diğer zincirlere kıyasla orada sunulan uygulamalar arasında bir boşluk olduğunu fark etti. Projenin açıklamalarına göre en büyük eksik parçalardan biri zincir üstü bir kaldıraç protokolüydü. Böylece, kaldıraçlı yield farming yoluyla BSC topluluğuna değer sağlamaya çalışan Alpaca Finance doğdu.

Kullanıcı olarak Alpaca Finans’a dört farklı şekilde katılabilirsiniz:

  • Lender: Alpaca Finance, temel varlıklarınızı kasalara yatırarak gelir elde etmenizi sağlar. Bu varlıklar daha sonra farmer’lara pozisyonlarını artırmaları için sunulacak.
  • Yield farmer: Bir farmer olarak Alpaca Finance’ta kaldıraçlı bir pozisyon açarak daha yüksek getiri elde edebilirsiniz. Tabii ki, bu daha büyük riskleri de birlikte getir: Tasfiye, kalıcı kayıp, vb.
  • Bounty hunter: Bekleyen ödülleri talep etmek ve onları tekrar havuza yatırmak için bir sözleşme çağırmak ve karşılığında ödülün bir kısmını almak olarak tanımlanabilir.
  • Liquidator :Havuzun underwater  pozisyonlarını izlemek ve çok riskli hale geldiklerinde tasfiye etmek olarak tanımlanabilir.

Bunlara ek olarak Alpaca Finance, ön satışı olmayan, yatırımcısı olmayan ve ön madenciliği olmayan, adil bir lansman projesidir. Pek çok adil lansman projesine benzer şekilde, ekosistemi yeniden başlatmaya yardımcı olan çeşitli katılımcılar ödüllendiriliyor. ALPACA token’larının kazanmanın tek yolunun da bu olduğu ifade ediliyor.

ALPACA Coin Yorum

Binance Smart Chain’de yer alan bir proje olarak ALPACA’nın yoğun ilgi gördüğü ifade edilebilir. Ancak yeni bir proje olması sebebiyle yatırımcıların şu an için temkinli yaklaştıkları da bir gerçek.

CoinMarketCap verilerine göre yazının yayına hazırlandığı sırada dolar karşısında 1,12 USD ile işlem gören Alpaca Finance Coin, Bitcoin (BTC) karşısında da 0.00002485 BTC ile işlem görüyor. Alpaca Finance Coin’in 6 Mart 2021’de 8,60 dolar ile en yüksek seviyeyi ve 22 Haziran 2021’de de 0,29  dolar ile en dip seviyeyi gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak Alpaca Finance Coin toplam arzının 188,000,000 ALPACA Coin olacağı da yapılan açıklamalar arasında yer alıyor.

Alpaca Finance Coin Nasıl Alınır?

ALPACA Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

ALPACA Coin satın almak için öncelikle Binance’e üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından ALPACA Coin’in işlem gördüğü Tether (USDT), Bitcoin (BTC), Binance Coin (BNB) ve BUSD alarak ALPACA işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunlara ek olarak Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments