Monday, May 23rd, 2022

Alpha Finance Lab Nedir?

Alpha Finance Lab, Binance Smart Chain (BSC) ve Ethereum dahil olmak üzere çeşitli farklı blok zincirlerinde kullanıcılara alfa kazanç sağlamayı amaçlayan zincirler arası bir DeFi platformudur. Platform, kullanımı ve erişimi basit kılarken, sektördeki karşılanmamış ihtiyaçları karşılayan bir DeFi ürünleri ekosistemi oluşturmayı hedefliyor. Alpha Finance Lab tarafından oluşturulan ilk ürün, algoritmik olarak ayarlanmış faiz oranlarına sahip merkezi olmayan bir borç verme protokolü olan Alpha Lending’tir.

Alpha Finance Lab (ALPHA) Nedir?

Alpha Finance Lab (ALPHA), platformun yerel fayda token’ıdır. Token sahipleri, herhangi bir varsayılan krediyi karşılamak için ALPHA token’larını stake ederek ağ ücretlerinden bir pay kazanabilirler. Token’ın diğer kullanım durumları arasında likidite madenciliği ve yönetim oylama yer alır.

Alpha Finance Lab, ALPHA sahiplerinin gelecekteki Alpha ürünlerinin özelliklerini oylamasına ve birlikte nasıl çalışacaklarına karar vermesine olanak tanıyan, merkezi olmayan bir özerk organizasyon (DAO) aracılığıyla yönetişimi uygulayacak. Bu yönetişim prosedürü iki seviyeye bölünmüştür: Ürün düzeyinde yönetişim ve  token sahiplerine Alpha’nın geleceği üzerinde büyük bir kontrol sağlayacak olan finans düzeyinde yönetişim.

Öte yandan Alpha Finance Lab, DeFi alanındaki karşılanmamış ihtiyaçları aktif olarak araştırarak, tanımlayarak ve bir geliştirme döngüsü ile ele alarak diğer DeFi ekosistemlerinden farklılaşmaya çalışıyor.

Diğer platformlardan farklı olarak Alpha Finance Lab, çözümlerinin yalnızca talep üzerine hizmet sunmakla kalmayıp aynı zamanda kullanıcı dostu olmasını sağlayarak DeFi’yi daha erişilebilir hale getirmeye yardımcı oluyor. Alpha Finance Lab tarafından geliştirilen her ürün aynı zamanda ALPHA token sahipleri için ek yardımcı program sağlayarak tüm Alpha ekosistemini destekleme görevi görüryor.

Alpha Finance Lab’ın ilk ürünlerinin her biri pazara tamamen yeni bir çözüm getirdiğini iddia ediyor. Yapılan açıklamalara göre Alpha Homora, kaldıraçlı verim çiftçiliği konseptini tanıtan ilk platformdur ve 2021’de Alpha Homora V2’nin piyasaya sürülmesiyle, başka bir akıllı sözleşmeden (Cream Finance) teminatsız bir şekilde borçlanabilen ilk akıllı sözleşmeyi tanıtacak.

Bunlara ek olarak Alpha Finance Lab (ALPHA), Binance Launchpad’de halka açık bir token satışının ardından 2020’de başlatıldı. Platform, Alpha Finance Labs’ın proje lideri ve Band Protocol’te eski bir strateji başkanı olan Tascha Punyaneramitdee tarafından kuruldu.

ALPHA Coin Yorum

ALPHA Coin henüz yeni bir kripto para birimi olduğu için yatırımcıların ilgisini çekiyor. Ayrıca büyük borsalarda listelenmesinin ardından dikkat çeken ALPHA’ya ilginin büyük olduğu görülüyor. Bazı yatırımcılar ALPHA’yı bir fırsat olarak nitelendirirken bazı yatırımcılar yeni kripto para birimini önce izlemeyi tercih ediyor.

Yazının yayına hazırladığı sırada 0,4652 dolardan işlem gören Alpha Finance Lab Coin, 80,865,812 USD işlem hacmi ile CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri bakımından 140. sırada yer alıyor. Bunların yanında şu anda dolaşımda 174,136,442 adet Alpha Finance Lab Coin bulunuyor ve bunun maksimum 1.00.000.000 ALPHA Coin’e ulaşması bekleniyor.

Öte yandan 3 Kasım 2020 tarihinde 0,00257 dolar ile dibi gören ALPHA Coin’in 15 Ocak 2021 tarihinde 0,4943 dolar ile rekor kırdığını belirtmek gerekiyor.

Alpha Finance Lab Coin Nasıl Alınır?

Alpha Finance Lab, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance aracılığı ile hızlı ve kolay bir şekilde satın alınabilir.

Facebook Comments