Monday, February 26th, 2024

“Altcoin Avcısı”, 3 Kripto Paraya Dikkat Çekti: Rekor Yükselişleri Sürecek mi?

Ünlü kripto para yatırımcısı ve analist Lark Davis, daha önce verdiği birçok altcoin sinyali ile adından söz ettirmişti. YouTube üzerinde binlerce abonesi bulunan ve Twitter’da da 134.000’lik takipçi sayısına ulaşan Lark Davis, gerçekleştirdiği son yayınında üç gizli kripto para birimine dikkat çekti.

POLS, 5 Dolara Ulaştı

Davis’in aylar önce 1 dolar altından hedef gösterdiği Polkastarter (POLS), kısa süre önce 5 dolara ulaşarak %500’lük bir yükseliş elde etti. Buna rağmen uzmanlar POLS için hala yolun çok başında olunduğuna işaret etmekte. Lark Davis’in listesinde ilk sırayı alan kripto para birimi de POLS olarak ön plana çıkıyor.

Polkastarter, Polkadot ağı tabanlı birçok projenin ICO platformu olarak tanıtılabilir. Polkastarter üzerinden piyasaya sürülen birçok kripto para biriminin son dönemde rekor yükselişler elde etmesi de POLS’a olan ilgiyi arttırdı. Yatırımcılar bu satışlara avantajlı bir şekilde önceden katılmak için ise belirli miktarda POLS tutmak zorunda. Bu da devamlı olarak POLS alımını arttırmakta ve fiyatı yükseltmekte.

DAO Maker Hala Yolun Çok Başında

Davis’in işaret ettiği ikinci kripto para birimi Polkastarter’dan çok daha eski olsa da kripto para birimini yeni piyasaya sürdü. 0,1 dolardan ön satışı yapılan Dao Maker (DAO), sektöre 1 dolarlık birim fiyat ile girdi ve %1.000 artış elde etti. DAO bunun devamında ise 3,60 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı.

DAO ekosistemi de POLS’a benzer şekilde çalışmakta ve farklı projeler DAO aracılığıyla ve ortaklığı ile piyasaya sürülmekte. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 3,10 dolar seviyesinden işlem gören DAO, yolun çok başında olabilir.

NFT’ler 2021 Yılına Damga Vurabilir

Dikkat çeken üçüncü proje ise milyarder birçok ismin kendi tokenini piyasaya sürdüğü NFT ekosisteminin içerisinde yer alıyor. NFT yani non-fungible-token olarak bilinen koleksiyon tokenleri denilince akla gelen ilk proje ise Rarible (RARI) oluyor. RARI fiyatının son 30 günde %1.183 artış yaşamış olması da NFT’lere olan ilginin ne kadar arttığını göstermekte.

Chamath Palihapitiya gibi milyarderlerin NFT sektörünün çok değerleneceğini ifade etmesi ise %1.000’lik yükselişe rağmen hala sektörün çok başında olunabileceğini göstermekte.

Facebook Comments