Saturday, January 28th, 2023

Altcoin Sezonu Alarmı: Ethereum (ETH), Altcoin Sezonunu Başlatacak mı?

Bitcoin (BTC) fiyatının 2 haftalık kötü performansı sonrasında, hem BTC hem de altcoinlerin fiyatında kayda değer bir hareketlenme görüldü. BNB, ETH, CHZ, ENJ, DOT ve ADA gibi kripto paraların rekor üzerine rekor kırdığı şu günlerde aslında yatırımcıların bekledikleri altcoin sezonu çoktan gelmiş de geçiyor olabilir.

Altcoinler Canlanıyor

Bitcoin dışarıda tutulduğunda kripto para piyasasının toplam değerinin temel alındığı grafik üst üste 5 kere yeşil mum oluşturdu. Bunun, Şubat 2020 döneminden beri ilk defa görüldüğü ve altcoinlerin toplam değerinin 5 Mart tarihinden bu yana %26 arttığı görülüyor. Trend ise bu gelişmelere bakıldığında kesinlikle oldukça olumlu.

Weiss Crypto tarafından aktarılan verilere bakıldığında da top 50 kripto para biriminin değeri tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmak üzere. Grafiklerde bu grafiğin 14.250 seviyesine ulaştığı ve daha önce en yüksek seviyenin 2 Şubat tarihinde 13.957 olarak kayıtlara geçtiği görülüyor. Bu da yeni bir altcoin sezonunun temellerinin atıldığına işaret etmekte.

Yeni Yatırımcılar, Altcoinlere Akın Ediyor

Weiss Crypto, kripto paraların genel kabulünün de hız kazandığını ve yeni gelen yatırımcılar ile ciddi bir yükseliş yakalanabileceğini vurgulamakta. Özellikle Ethereum fiyatında yaşanan yükseliş ise altcoin sezonunun öncüsü olarak görülüyor.

Ethereum fiyatı 1.200 dolara kadar geriledikten sonra, yeniden kritik 1.800 dolar desteğinin üzerine tırmanmayı başardı. Buna ek olarak DeFi ekosistemi ve NFT’ler hiç olmadığı kadar canlı ve aktif. Birçok NFT’nin milyonlarca dolara alıcı bulması, durumun ne kadar ciddi ve önemli olduğunu göstermekte.

CHZ’nin rekor kırması, MATIC ve SKL fiyatlarının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması ve UNI’nin top 10 içerisine girmesi, aslında altcoin sezonu emareleri olarak görülmekte. Bunun için ise son ve kesin sinyalin ETH/BTC grafiğindeki kırılma olduğu ifade edilmekte.

Son Sinyal: ETH/BTC Kırılımı

ETH/BTC işlem çiftindeki kırılma, uzun vadede altcoin sezonunun en büyük indikatörü. Eğer ETH/BTC paritesinde 0,064297 seviyesinin üzerine çıkılırsa, hedefin 0,10 olacağı yani 1 ETH’nin 0,10 BTC değerine ulaşacağı tahmin edilmekte. Bu da anlık fiyat üzerinden 1 ETH’nin 5.400 dolar seviyesine ulaşması anlamına geliyor.

Böyle bir durumda Bitcoin’in piyasa hakimiyetinde de ciddi bir düşüş yaşanabilir ve altcoin sezonu hiç olmadığı kadar aktif gözlemlenebilir.

Facebook Comments