Friday, April 19th, 2024

Altcoin’ler Bastırıyor: Mini Bir Altcoin Sezonu Mu Yaşanıyor?

Bitcoin (BTC) fiyatında yukarı yönlü hamleler devam ederken elde edilen son verilere göre altcoin’ler lider kripto para biriminde daha iyi performans sergiliyor. Dolayısıyla şu anda analistler mini bir altcoin sezonu yaşandığını düşünüyor.

Mini Altcoin Sezonu

Altseason endeksine göre, altcoin birimleri içinde bulunduğumuz ayda Bitcoin‘den daha iyi performans gösteriyor. Yapılan açıklamalara göre Altcoin endeksi bu ay 84 değerini gösteriyor, bu da altcoin’lerin Bitcoin’e kıyasla daha iyi bir performans gösterdiği şeklinde yorumlanıyor.

Öte yandan mini altcoin sezonun gelmesinin ana nedeninin, Bitcoin grafiğindeki belirsizlik ve neredeyse bir haftadır devam eden konsolidasyon olduğu düşünülüyor. Bitcoin, 12 günden fazla bir süredir 48.000-43.500 dolar aralığında işlem görürken, altcoin’lerde fiyat artışları devam ediyor.

Cardano ve Solana

Cardano (ADA) bugün yeni bir rekor kırarak 2,55 dolara kadar yükseldi. ADA yükselişinin arkasında hem Alonzo hard fork’unun duyurulması hem de kripto para topluluğunun güçlü desteği var gibi görünüyor.

Cardano bundan Ağustos ayı başında 1,26 dolardan işlem görüyordu ve dolayısıyla neredeyse 3 hafta içinde ADA fiyatını ikiye katlamış oldu. Bununla birlikte analistler akıllı sözleşmelerin etkisi ile ADA’nın artışa devam edebileceğini ve fiyatın 5 dolar seviyelerine kadar yükselebileceğini ifade ediyor.

Buna ek olarak piyasada geçtiğimiz günlerde yaşanan düşüşler sırasında sergilediği performansı ile Solana da oldukça ilgi çekmişti. Sergilediği yükseliş ivmesi ile birlikte 80,5 dolara kadar yükselen SOL, yazının kaleme alındığı an itibari ile 71 dolar bandında gerilemiş durumda. Yine de SOL’un piyasanın geri kalanına göre oldukça iyi performans sergilediği ifade edilebilir.

Bunlara ek olarak diğer altcoin birimlerinde de yukarı yönlü hamleler devam ediyor ve yatırımcılar bir sonraki büyük çıkış yapacak altcoin’i arıyor gibi görünüyor.

Facebook Comments