Thursday, April 18th, 2024

Altın fiyatları bugün kaç TL? 19 Ağustos 2021 güncel altın fiyatları

Altın fiyatları bugün kaç TL? 19 Ağustos 2021 güncel altın fiyatları

Altın fiyatlarında son durum nasıl? Çeyrek altın fiyatları bugün ne kadar oldu? 19 Ağustos 2021 güncel altın fiyatları… Altının gram fiyatı 486 lira seviyesinden işlem görüyor. Çeyrek altın 800 lira, Cumhuriyet altını 3.277 liradan satılıyor.

GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

Delta varyantının küresel piyasalardaki belirsizlik etkisinin artmasına paralel yükselişe geçen altın fiyatları, hafta başından bu yana yakından takip ettiği Fed tutanaklarının ardından rahatladı.

Altın, Fed tutanaklarında çoğu politikacının varlık alımı azaltımı için yıl sonuna işaret etmesinden sonra hafif bir düşüş kaydetti.

Hafta başından bu yana dolar/TL’deki düşüşe ve küresel altın fiyatlarındaki dalgalı seyirin etkisinde kalan altının gram fiyatı, 486,24 liradan işlem görüyor.

Aynı dakikalarda çeyrek altın 794 liradan, Cumhuriyet altını 3.168 liradan satılıyor.

Altının ons fiyatı ise değer kaybederek 1.780 dolar sınırında işlem görüyor.

FED TUTANAKLARI SONRASI RAHATLAMA

Yatırımcılar, hafta başından bu yana altın fiyatlarında Fed Başkanı Powell’ın açıklamalarını ve Fed Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) son toplantısının ardından yayımlanacak tutanakları bekliyordu.

Fiyatlar tutanaklardan sonra gerileme kaydederken analistlere göre, kısa vadede değerli metal için riskler oldukça sınırlı.

Analistler, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınında artan vaka sayılarıyla artan risk algısının altının ons fiyatını desteklediğini söyledi.

Teknik açıdan 1.790 seviyesinin üzerinde kalıcılık sağlanması durumunda 1.830 doların önemli direnç olarak takip edileceğini aktaran analistler, 1.760 doların ise destek konumunda olduğunu bildirdi.

AFGAN PARLAMENTER NTV’YE ANLATTI

Facebook Comments