Friday, February 23rd, 2024

Altın ve Bitcoin: Altın Yatırımları Azalırken BTC Yatırımları Artıyor!

Bloomberg kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone’a göre yatırımcılar yavaş yavaş altındaki yatırımlarını çekerek Bitcoin’e (BTC) yatırım yapıyor. Bu da lider kripto para biriminin fiyatının yakın zamanda 50.000 doları görmesini sağlayabilir.

Bitcoin Fiyat Hedefi: 50.000 Dolar

“Bloomberg Crypto Outlook” un Şubat 2021 yayınında McGlone, Bitcoin fiyatının 30.000 dolar bandında ciddi bir destek ile korunduğuna inandığını ve artan kurumsal benimsenme ile birlikte Bitcoin’in güçlendiğini dile getirdi. Bununla birlikte McGlone’a göre altın ve Bitcoin kıyaslaması da giderek artıyor ve yatırımcıların altın yerine Bitcoin tercih etmeye başlaması ile fiyat 50.000 dolara doğru emin adımlarla ilerliyor.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalar göre şu anda altın ETF’lerinde bir düşüş yaşarken Bitcoin yatırımlarında artışlar yaşanıyor. Bu de insanların altından ziyade Bitcoin’i tercih ettiğinin net bir göstergesi olarak değerlendiriliyor.

Dijital Dünya

McGlone’a göre günümüzde bir dijitale geçiş yaşanıyor ve bu tüm dünyada gerçekleşiyor. Bu sebeple dijitale geçişin yaşandığı bir dönemde yatırımların değerli metallerden çıkarak Bitcoin’e ve dijital para birimlerine akıyor olması hiç de mantıksız değil.

Bunların yanında şu an için herhangi bir teknolojik aksaklığın olmadığına dikkat çeken McGlone işler böyle devam ettiği sürece kripto para birimlerinin birincil rezerv varlıklar haline gelebileceğini ve bu durumda hala altın yatırımcısı olan kişilerin büyük risk altında kalacağını düşündüğünü belirtti.

“Mutlaka Bitcoin’e Yatırım Yapın”

McGlone yaptığı açıklamalarda, yatırımcıların portföylerinin mutlaka %1 ile %5’i arasında bir oranı BTC’ye ayırmaları gerektiğini düşünüyor. Bununla birlikte ünlü stratejist Bitcoin volatilitesinin geçmişe göre azaldığını ve fiyat hareketliliğinin büyük bir risk kaynağı olmaktan çıktığını dile getiriyor. Hatta McGlone’a göre Bitcoin’in volatilitesi yakın zamanda altınla rekabet edebilir hale gelecek.

BTC’nin bunu yapması için ise McGlone’a göre fiyatını yükseltmeye ve benimsenmeyi arttırmaya devam etmesi yeterli.

Facebook Comments