Sunday, April 14th, 2024

Altyapı kanun tasarısına sert tepki: Geleceğimizden çalıyorsunuz

Amerikan Senatosu’ndan geçen altyapı kanun tasarısı ülkede ciddi şekilde tartışılmaya devam ederken, River Financial CEO’su ve kurucu ortağı Alex Leishman, tasarıyla ilgili şirketinin web sitesinden sert bir değerlendirmede bulundu.

Kanun tasarısında kripto paralardan vergi alınmasını “geleceğin altyapısından çalmak” olarak nitelendiren Leishman şunları söyledi:

Senatörlerin, geçmişin çökmüş altyapısı için ödeme alıyormuş gibi yapıp, geleceğin altyapısından çalmaları hayal kırıklığı yaratıyor. Senato aldığı bu kararla 46 milyon Amerikalının daha iyi şartlara geçmesinin önünde engel olmasının yanında, aynı zamanda yeni milenyumda teknolojiye liderlik yapma şansını da elinde alıyor. Biz Temsilciler Meclisi’ni bu karardan dönmeye çağırıyoruz. Kanun yapıcılar ile her zaman oturup konuşmaya ve mantıklı kanunlar çıkarmaya hazırız.

“Ya kapanacaklar ya gidecekler”

Keipto para yasa tasarısında kullanılan dil çok geniş. Madenciler, yazılım geliştiriciler ve düğüm operatörleri bu tanımın içine girmemelerine rağmen broker olarak gösteriliyorlar. Bu kişi ve kurumların vergi raporlama zorunluluklarına dahil edilmesi imkansızdır. Bu işletmeler, ya işlerine kapatmak ya da dünyanın başka yerlerine taşımak gibi iki yıkıcı seçeneğe itilmektedir.

“Amerikalıların kişisel verileri açık olacak”

Ayrıca on milyonlarca Bitcoin sahibi Amerikalı’ya yeni vergi yükümlülükleri getirilmektdir. Bu kurallar, geleneksel finansal kurumlara getirilen kurallardan çok daha ağır yüklerdir. Yaşanan Amerikan inovasyonunu kısıtlama riski oluşmuştur. Ayrıca en önemlisi, Amerikalıların, hassas ve kişisel verilerinin de sızmalara ve kötü kullanıma da açık hale gelmesi demektir.

“Amerika’nın elinde tarihi bir fırsat var”

River Financial şirketi, bu son dakikada ve kötü yazılmış olan, teknolojide Amerikan liderliğini kısıtlayacak ve vergileri bile toplama görevini tamalayamadan bu inovasyonun ülkeden çıkmasına nedne olacak bu kanun tasarısı konusunda Bitcoin topluluğunun yanındadır. ABD’nin elinde, Çin ve İran gibi ülkelerin çok ciddi baskılar ile yasaklar getirdiği bir dönemde Bitcoin endüstrisinin gelişmesi konusunda tarihi bir fırsat vardır.

Senato’nun onayladığı bu tasarı yürürlüğe girerse, Çin ve İran gibi otoriter ülkelerin yaptığı hatanın aynısını yapmış olacağız.

The post Altyapı kanun tasarısına sert tepki: Geleceğimizden çalıyorsunuz appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments