Saturday, January 28th, 2023

Analistten XRP İle İlgili Dikkat Çeken Açıklama: Ralli Yeni mi Başladı?

XRP fiyatı son günlerde bütün yatırımcıların aklını allak bullak etmeyi başardı. XRP/USD işlem çiftinin bir telegram kanalı tarafından yapılan pump girişimi ile 0,70 doları görmesi, beklenildiği gibi iyi sonuçlanmadı.

XRP Fiyatı Bilerek Yükseltildi

XRP fiyatı, 50.000 kişilik bir grup tarafından bilerek yükseltildi ve birçok acemi yatırımcı bunun arkasındaki asıl amacı görmedi. Bunun gibi pump ve dump girişimlerinde fiyat bir noktaya kadar yükseltilip bunun devamında sert bir şekilde düşüyor. XRP’nin birçok borsadan delist edilmesi ile düşük likiditeye sahip olması da pump’ın daha etkili olmasına neden oldu.

XRP fiyatı bu rekor sonrası bir anda 0,35 dolara kadar geriledi. Herkes XRP için yeniden 0,20 dolarların gelmesini beklerken Ripple cephesinden gelen adımlar ise durumu değiştirdi. Ripple, XRP’nin davada iddia edildiği gibi “kullanışsız bir varlık” olmadığını ve gerçek bir kullanıma sahip olduğunu vurguladı.

Ripple Kararlı Gözükürken Analist Yeni XRP Tahminini Açıkladı

Ripple’ın bu açıklaması sonrasında fiyat hafif bir yükselişe geçti. Ünlü bir analist ise benzer bir noktaya değinerek XRP’nin gerçek kullanıma sahip olduğunu ifade etti. Analist MagicPoopCannon, XRP’nin gerçek kullanıma sahip olan bir kripto para birimi olduğunu düşünüyor.

Analist, XRP’nin gerçek kullanıma sahip olduğunu belirttiği tweet sonrasında uzun vadeli hedefini de açıkladı. Bunun “büyük bir patlamanın eşiğinde” olduğunu vurgulayan MAGIC, hedefinin ise 9 dolar olduğunu ifade etti.

Analiste göre bu noktadan sonra XRP fiyatında önce sert bir çekilme, devamında ise 20 dolar hedefi gelebilir. Tabii ki analistin bütün bu tahminlerinin gerçekleşmesi için ise XRP’nin davadan iyi bir haber alması gerekiyor. XRP’nin menkul kıymet ilan edilmesi ise durumu bitirebilir.

Facebook Comments