Friday, February 23rd, 2024

Anket: Bu Coin, Bitcoin’den (BTC) Çok Daha İyi Performans Gösterecek!

Voyager Digital tarafından yapılan yakın tarihli bir ankete göre Amerika Birleşik Devletleri’ndeki bireysel yatırımcılar, Cardano’nun (ADA) lider kripto para birimi Bitcoin’den (BTC) çok daha iyi performans sergileyeceğini düşünüyor.

En Büyük Yükseliş Hissiyatı ADA’da

Firmanın Dijital Varlık Yatırımcı Duyarlılığı anketine göre yatırımcıların %31,9’u ADA’nın çok iyi performans sergileyeceğini düşünürken %22,2’lik kısım BTC’yi ADA’ya tercih ediyor gibi görünüyor. Bahsi geçen sonuçlar, Cardano’nun geçen ay tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,5 dolara ulaşmasının ardından geldi. ADA o dönemde sergilediği göz kamaştırıcı fiyat hareketi ile piyasa değeri bakımından en büyük 3. kripto para konumuna yükselmişti. Ancak sonrasında yaşanan düşüşler ve diğer altcoin’lerin daha iyi performans sergilemesi ile hem fiyatta hem sıralamada gerileme yaşandı.

Voyager Digital’in CEO’su Steve Ehrlich ise ADA fiyat beklentileri ile ilgili yaptığı açıklamalarda, “Elbette bugünlerde herkes Bitcoin hakkında konuşuyor ancak Cardano’nun BTC’den önce  geldiğini görmek bizim için gerçekten büyük bir sürpriz oldu.” sözlerini kullandı.

Kriptolara İlgi Büyük

Ehrlich’in yaptığı açıklamalara göre firmanın kullanıcılarının kripto varlıklara karşı duydukları heyecan açıkça görülüyor. Bitcoin ve Cardano’nun yanı sıra anket katılımcılarının %12,2’si Ethereum’un (ETH) ve %6,3’ü Polkadot’un (DOT) çok iyi performans göstereceğine inanıyor. CEO, çok fazla seçenek şansı olduğu için yatırımcıların kripto para ekosistemine ilgi gösteriyor olabileceğini ifade ediyor.

Öte yandan anket, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki 1.385 yatırımcı ile yapıldı ve katılımcıların büyük çoğunluğu bu ay bitmeden BTC fiyatının 51.000 dolar ile 60.000 dolar arasında bir yerde olmasını bekliyor. Ayrıca katılımcıların %80 gibi büyük bir çoğunluğu ay içinde BTC almayı planladıklarını da dile getirdi.

Facebook Comments