Sunday, December 3rd, 2023

Apple AirTag tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı

Apple, Spring Loaded lansmanında uzun süredir beklenen yeni donanımını tanıttı. Küçük bir anahtarlık tasarımına sahip olan AirTag ilginç özelliklere sahip.

Apple AirTags özellikleri ve fiyatı

Apple Find My uygulaması ile birlikte çalışacak olan AirTag,  takip etmek istediğiniz tüm eşyalara takılabilecek özelliklere sahip. Çantanıza, sürekli aradığınız anahtarınıza ya da çok daha kıymetli eşyalar için AirTag kullanılabilecek.

AirTag’ın ortaya çıkışı iPhone 11 ile birlikte gelen U1 çipinin de gizemini ortadan kaldırdı. Ultra Geniş Bant teknolojisi (UWB) ile çalışan bu çip AirTag ile sürekli iletişim halinde olacak. Takip cihazı ayrıca pusula ve kamera gibi sensörlerle birlikte bu teknolojiyi kullanarak kesin yer tespiti sunuyor.

apple airtag, airtag

AirTag,  öğenin konumunu kesin olarak tespit etmek için UWB teknolojisini kullanıyor. Dilimize Ultra Geniş Bant Teknolojisi olarak geçen UWB, yer tespiti için radyo dalgalarından yararlanıyor.

Apple tarafından tasarlanmış yeni U1 yongası, konumsal farkındalık için Ultra Geniş Bant teknolojisini kullanır ve iPhone 11’in, iPhone 11 Pro’nun ve iPhone 11 Pro Max’in diğer U1 donanımlı Apple aygıtlarının yerini bulmasına olanak tanır. Ultra Geniş Bant teknolojisi, diğer desteklenen Apple aygıtlarında bulunan verileri rasgele seçme teknolojisinin aynısını kullanır:

Apple takip cihazı Airtag fiyatı

Apple AirTag takip cihazı için 29 dolar fiyata sahip. Bu yeni Apple Cuma günü itibariyle satışa çıkacak.

The post Apple AirTag tanıtıldı! İşte özellikleri ve fiyatı appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments