Saturday, September 23rd, 2023

Apple, Fransa’daki tüm mağazalarını kapattı

Apple Mağazaları dünya çapında genel olarak normale dönerken, şirket şimdi Fransa‘daki 20 mağazasının hepsini kapatacağını açıkladı. Cumartesi’den itibaren yürürlüğe girecek kapanış sonrası mağazaların yeniden açılış tarihlerine dair henüz net bir tarih yok.

Apple Opera Paris’in sitesinden kapanış için yapılan duyuruda “Yakında geçici olarak kapatacağız. Şu anda, mevcut çevrimiçi siparişlerin toplanması ve 3 Nisan Cumartesi gününden önce planlanmış randevular için Genius Bar’da yardıma açığız.” açıklamasında bulunuldu.

Mahkeme kararı verdi: Apple ‘bilerek’ kusurlu Mac sattı

Fransa gerekli olmayan tüm mağazaları kapatıyor

Apple’ın Fransa’daki tüm mağazaları kapatma kararının, ülkenin üçüncü koronavirüs dalgasına girmesiyle birlikte alındığı belirtiliyor. MacGeneration‘a göre, kapanış bir sonraki duyuruya kadar geçerli olacak.

Ayrıca yeni kapatma kararı, daha önce Ocak ayındaki dalga döneminde faaliyete devam edebilen Fransız şehir merkezlerindekilerini de içeriyor.

Perakende satış noktalarının kapatılması, Fransa’nın okullarını en az üç haftalığına kapattığı haftada gerçekleşti. Mart ayında ülke genelinde bazı önlemler getirildi ancak, artık gerekli olmayan tüm mağazalar 3 Nisan Cumartesi gününden itibaren kapatılacak.

Apple ‘ın Mağazaları kapatma kararı yakın tarihte başka ülkeler için de geçerli olabilir. Özellikle son haftalarda tüm dünyada artan vaka sayılarının, birçok şirketin yeniden kepenk indirmesine sebep olabileceği belirtiliyor.

Pandemi boyunca aldığı önlemler ile adından söz ettiren Apple, koronavirüse karşı geri adım atmıyor ve gerekli tüm şartları yerine getirmeye çalışıyor.

The post Apple, Fransa’daki tüm mağazalarını kapattı appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments