Tuesday, October 26th, 2021

Apple Watch 7 için yeni patentler ortaya çıktı

Apple, çıkardığı her akıllı saatte odak noktasını ekstra özelliklere ve araçlara çeviriyor. Apple, donanım konusunda da göz ardı edilmeyecek değişikliklere gidiyor. Patently Apple‘da ortaya çıkan bilgilere göre bir sonraki Apple Watch‘da büyük değişiklikler olacak. Ortaya çıkan patenttin hangi Apple Watch serisinde kullanılacağı belli değil ama Apple Watch 7 olduğu iddia ediliyor.

Apple, dayanıklı bir Apple Watch üzerinde çalışıyor

Apple Watch 7 serisinin kurma kolunda büyük değişiklikler olabilir

Alınan patentte, Apple Watch 7‘de kullanılması planlanan dijital kurma kolu yer alıyor. Dijital kurma kolunda bir adet sensör bulunuyor. Bu sensör EKG (Elektrokardiyografi) özelliği barındıracak.

Apple Watch 7
Dijital kurma kolu patenti

Kurma kolunun parmağınızla ittirdiğinizde sensör çalışmaya başlayacak ve bileğinizdeki kalp ritmi ile parmağınızdakini karşılaştırıp daha doğru bir sonuç çıkarabilecek. Ayrıca kurma kolu veya saatin tamamı dokunsal geri bildirime sahip olabilir. Tüm bu özellikler Apple için imkansız değil.

“joystick” dijital kurma kolu

Başka bir patente göre dijital kurma kolu bir “joystick” gibi kullanılabilecek. Apple bu patenti 2018 yılında aldı. Patente göre kurma kolu saat arayüzünde rahatça gezinti yapabilmek için joystick olarak tasarlandı. Apple’ın dijital kurma kolu patentini almasından sonra, “joystick” kurma kolu patenti ortaya çıktı. İlerleyen zamanlar da bizi nasıl bir kurma kolu tasarımını karşılayacağını göreceğiz.

The post Apple Watch 7 için yeni patentler ortaya çıktı appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments