Wednesday, October 4th, 2023

Apple yeni reklam yüzünü Trabzon’da buldu

Teknoloji devi Apple, ilgi çekici reklam filmleri için ekran yüzü seçimlerinde de oldukça seçici davranıyor.

Markanın yeni reklam yüzü ise Türkiye’den çıktı. Trabzon’da lise öğrencisi olan Mustafa Mert Topal, başvurusu sonrası kabul edildiği Apple reklam çekimleri için ABD’ye gidecek.

h4

Trabzon’dan ABD’ye 4 aylık Apple ziyareti

17 yaşındaki lise öğrencisi Mustafa Mert Topal, Apple’a yaptığı reklam yüzü başvurusundan olumlu geri dönüş aldı. Milyonlarca kişinin arasından seçilen Topal, 20 Nisan’da ilk kez ABD’ye giderek çekimlere katılacak.

apple reklam yüzü trabzon

Apple’ın internet sitesi üzerinden Şubat ayında başvuruda bulunan lise öğrencisi, aynı zamanda Trabzonspor alt yapısında da futbol oynuyor. Apple’ın daveti sonrası bu kariyerine ara verecek olan Topal, yaşı tutmadığı için annesiyle birlikte Kaliforniya’da bulunan Apple Park Visitor Center’daki reklam çekimlerine gidecek.

Manken olma hayali taşıdığını anlatan Mustafa Mert Topal, “Arkadaşlarım arasında sürekli konuşuyorduk manken olma, oyuncu olma hayallerimizi. Onlarda sürekli bazı yerlere başvuru yapmamı söylüyorlardı. Bir gün yine böyle bir sohbetin ardından Apple’ın böyle bir ilan açtığını gördüm. ‘Neden olmasın’ dedim kendi kendime. Ve başvuru yaptım. Sonrasında olumlu bir şekilde döndüler bana. Çok şaşırdım. Yazışmalar başladı. İngilizce yazışmalar yapılıyordu, çeviri ile yazışmalara karşılık veriyordum. Daha sonra internet üzerinden birkaç mülakata girdim. Kabul edildiğimi ve Amerika’ya gelmem gerektiğini söylediler. Durumu aileme ilettiğimde inanamadılar. Sonra yazışmaları onlara gösterdiğimde çok şaşırdılar. Bu bir fırsat. İyi bir ücret karşılığında gideceğim. 20 Nisan tarihinde yolculuğumuz başlıyor. 4 aylık bir süre orada kalacağım. Çekimlerin ardından Trabzon’a geri döneceğim. Kazandığım ücretle birlikte ben ve 3 kardeşimin eğitimine harcayıp babamla birlikte yatırım yapacağız” dedi.

The post Apple yeni reklam yüzünü Trabzon’da buldu appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments