Monday, October 25th, 2021

Apple’dan ‘peynir rendesi’ tasarımlı iPhone patenti

Apple 2019 yılında düzenlediği WWDC etkinliğinde peynir rendesi tasarımlı yeni Mac Pro cihazını tanıtmıştı. Delikli havalandırma yuvalarını, cihazın yoğun iş yükü altında işlemciyi hafifletmeye yardımcı olmak için geliştirdi. Şirket şimdi aynı termal mimari tasarımını iPhone modellerine getirmek üzere bir adım attı.

Pek çok kullanıcı, alışılmışın dışında bir tasarımla gelen Mac Pro’yu sosyal medya üzerinden tiye almıştı. Fakat Apple bu tasarımının arkasında olduğunu gösterdi. Şirketin aldığı yeni patent, “peynir rendesinin” bu kez iPhone’a entegre edilmeye çalışıldığını gösterdi.

iPhone 13 Pro Max akıllı telefon modeli kamera detayı ortaya çıktı

Apple ‘peynir rendesi’ görünümlü iPhone üzerinde çalışıyor

Ortaya çıkan yeni iPhone patenti, telefonun ‘peynir rendesini‘ andıran kenarlara sahip olacağını gösterdi. Patentin açıklamasında şirket, bu tasarım anlayışının mobil cihazların performansını nasıl arttırabileceğinden bahsetti.

Apple şimdiye kadar geliştirilen üç boyutlu tasarımlarla elde edilemeyen bileşenlerin yeni tasarımla birlikte daha rahat kullanılabileceğini söylerken; aynı zamanda gelişmiş ısı giderme seviyelerine ulaşılacağını belirtti. Yani yeni tasarımla birlikte iPhone’lar daha soğuk ve daha hızlı bir şekilde çalışacağını söyledi.

Yeni iPhone patenti
Peynir rendesi tasarımlı iPhone patenti

Apple her yıl birçok patent başvurusunda bulunuyor. Fakat bu patentlerin tamamı hayata geçmiyor. Bazıları test aşamalarında, bazılarıysa henüz erken aşamalarda çöpe atılıyor. Dolayısıyla ‘peynir rendesi‘ görünümlü iPhone cihazı da geçmişteki pek çok patent gibi hayal olarak kalabilir. Ancak yine de şirket bu tasarımın pratikte nasıl çalışacağını tespit etmesi için biraz daha zamana ihtiyacı var.

Yeni iPhone patenti
Peynir rendesi tasarımlı iPhone patenti

Apple geçmişte Butterfly Keyboard, baş aşağı şarjlı Magic Mouse gibi birbirinden ilginç tasarımlar ile karşımıza çıkmıştı. Fakat peynir rendesi görünümlü Mac Pro şirketin en sıra dışı çalışmalarından biri olmuştu. Aynı tasarımın iPhone‘a uygulanıp uygulanmayacağı ise şimdilik belirsizliğini koruyor. Ancak şirket böyle bir girişimde bulunursa, iyi ya da kötü çok konuşulacak gibi gözüküyor.

Mac Pro 2019
Peynir rendesi tasarımlı Mac Pro (2019)

Peki ya sizin peynir rendesi görünümlü iPhone patenti ile ilgili düşünceleriniz neler? Sizce böyle bir tasarım piyasaya çıksa ilgi görür mü? Fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

The post Apple’dan ‘peynir rendesi’ tasarımlı iPhone patenti appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments