Sunday, December 3rd, 2023

Apple’ın AirTag cihazına Oppo’dan rakip geldi

Apple cihazı ‘kaybetme alışkanlığınız kayboluyor’ olarak tanıtmış ve piyasada yer alan diğer markalara alternatif oluşturmuştu. Samsung imzalı Galaxy SmartTag de bulunuyor ve Android taraftan Oppo da bu yarışa katılıyor.

Oppo’nun da olası Smart Tag cihazı ortaya çıkarıldı. Akıllı kayıp eşyaları bulma cihazları popülerliğini artırırken farklı markalar da yeni ürünlerini piyasaya sürmeye devam ediyor. Yapılan bir sızıntı ile ortaya çıkan Oppo’nun cihazı, yuvarlak bir tasarımla bizleri karşılıyor.

Şirketin kablosuz kulaklıklarının şarj kutularında tercih eden yuvarlak tasarımına gönderme yapan cihazın tasarımı, eğer böyle bir Smart Tag varsa böyle görünebileceğini gözler önüne seriyor.

Cihazın şarjı ise USB-C portu üzerinden sağlanıyor ve üzerinde yazdığı kadarıyla UWB yani Ultra Geniş Bant teknolojisine sahip olan takip aksesuarı, hassas konum belirleme işlemlerinde kullanılabilecek. Henüz cihaz için bir onay gelmemiş olsa da yine de böyle bir aksesuarın geliştirilmesi de oldukça yüksek bir ihtimal.

Facebook Comments