Tuesday, October 3rd, 2023

ARK Invest CEO’su: Bitcoin bugünün altın standardı olabilir

Yönetimi altında 50 milyar dolarlık varlık bulunan New York merkezli Ark Investment’ın kurucusu ve CEO’su olan Cathie Wood, Bitcoin’in alım gücünü artıran yeni altın standardı olduğunu belirtti.

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Twitter’dan sorduğu soruya, bir flood yaparak cevap veren başarılı iş insanı, teknolojinin hayatımıza daha çok girdiği bu günleri, 1800’lerin sonu ve 1900’lerin başındaki elektrik, telefon ve otomobil kullanımının artışına benzetti.

Elon Musk’tan soru…

Tesla CEO’su Elon Musk, Cathie Wood’a “S&P piyasa değerinin GSYİH’ye göre olağan dışı şekilde yüksek olan oranı hakkında ne düşünüyorsunuz?” diye sordu.

“Bitcoin bugünün altın standardı olabilir”

Wood ise Musk’a bir ‘flood’ ile cevap verdi. Günümüz teknoloji dünyasını 1880’lerin sonu ve 1900’lerin başındaki teknolojik devrime benzeten Wood ise şu ifadeleri kullandı:

“Telefon, elektrik ve otomobilin arttığı 1800’lerin sonu ve 1900’lerin başında da, ABD hisse senetleri piyasasının GSYİH’ye oranı bugünkünün 2-3 katı gibi gözüküyor.

Ekonomik durumun iyi olduğu 1920’lere kadarki 50 yılda telefon, elektrik ve otomobil teknoloji destekli 3 ana platformdu. Teknoloji destekli platformlar her zaman deflasyonisttir. Bu dönemde altın standardı da güçlüydü.

Hızlı üretim, birim sayısındaki büyük artış, kazançları yükseltirken düşük faiz oranları da varlığı artırdı.

Şu anki teknolojik gelişim de o günlerden izler taşıyor. Yapay zeka, robotik, enerji depolama, blokzincir teknolojisi… Daha da ötesi, Bitcoin bugünün altın standardı olabilir ve insanların satın alma gücünü artırabilir. ”

Wood ayrıca piyasa tahmini yaparken “Bu kez değişik bir dönem” sözünün çok tehlikeli olduğunu ve çoğu piyasa analistinin 2. Dünya Savaşı sonrasını baz aldığını söyledi ve “O zaman hisse senetleri piyasası, GSYİH’den hiçbir zaman yüksek olmadı. Ancak 1800’lerin sonunda 2-3 kat daha yüksekti” dedi.

The post ARK Invest CEO’su: Bitcoin bugünün altın standardı olabilir appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments