Friday, April 19th, 2024

Ark Invest, Rotschild Investment Ethereum pozisyonunu artırdı

Yönetimi altında 50 milyar doların üzerinde varlık bulunan yatırım şirketi Ark Invest, Grayscale’in Ethereum fonundaki pozisyonunu artırdı. Fondaki en büyük üç pay sahibinden biri olan şirket, hisselerini 82 bin 867 artırarak 721 bine yükseldi. Mevcut fiyatlarla bu miktar, 21 milyon doların üzerinde bir değere karşılık geliyor.

Fondaki hisse sayısını artıran tek şirket Ark Invest değildi. Rothschild Investment da 13 bin ek hisse alarak toplam hissesini 279 bine çıkardı. Bir diğer şirket, Emerald Mutual Fund ise yaklaşık 114 bin hisseye ulaştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR – 400 milyar dolarlık şirketten Bitcoin ve Ethereum adımı

Grayscale tarafından açıklanan rakamlara göre fonda yaklaşık 10 milyar dolarlık varlık bulunuyor.

Ether’in fiyatı, geçtiğimiz hafta devreye giren Londra güncellemesiyle birlikte 3 bin 300 dolara yaklaştı. Londra güncellemesinde Ethereum ağında yeni ETH arzını azaltan bir işlem ücreti yakma mekanizması çalışmaya başladı. Güncellemenin yapıldığı Çarşamba gününden beri 128 milyon dolara karşılık gelen 38 bin 750 ETH yakıldı.

The post Ark Invest, Rotschild Investment Ethereum pozisyonunu artırdı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments