Wednesday, February 1st, 2023

Atletico De Madrid Fan Token Nedir?

Atletico De Madrid Fan Token, adından da anlaşılacağı gibi Atletico De Madrid futbol takımının taraftar token’ıdır. Taraftarlar hayranı oldukları futbol kulübünün bu fan tokenı sayesinde çeşitli avantajlar elde edebiliyor.

Atletico De Madrid Fan Token (ATM) Nedir?

Atletico De Madrid Fan Token (ATM), ERC-20 tabanlı bir kripto para birimidir. Token’lar genellikle sahiplik veya hatta üyelik temsil edebilen varlıklardır. Token’lar halihazırda çok çeşitli amaçlar için kullanıldığından, en yaygın olanı şu anda Ethereum ve bunların ERC standart token’larını desteklemek için farklı amaçlarla birçok özel blok zinciri geliştirilmiştir. Socios.com da kullanıcıların destekledikleri kulübe özel taraftar token’larını alarak destekledikleri kulüplerle etkileşime girerek oy hakkı elde ettikleri futbol hayranları için bir uygulamadır.

Öte yandan Chiliz (CHZ), ChiliZ ve Socios.com platformu için dijital para birimi olarak hizmet veren, Ethereum blok zincirindeki bir ERC20 yardımcı program token’ıdır. Diğer spor Blockchain girişimlerinin yanı sıra taraftar token’ları yeni bir token kategorisi olarak ortaya çıktı. Socios.com platformuna girdikten sonra, henüz açıklanmayan kulüp ortakları, Taraftar Token Teklifi (FTO) olarak adlandırılan etkinliğe ev sahipliği yapar. Taraftarlar, Taraftar Token’ları elde etmek için bir kripto para borsası yoluyla CHZ satın almalıdır. Bir takıma veya kulübe özgü olan bu token’lar, şifreli bir oylama defterine ve üyelik hakları sahipliğine erişim sağlayan dijital bir varlıktır.

Bunlara ek olarak 1903’te kurulan ve daha ikonik şeklini 1947’de alan, kulübün Atletico de Madrid olarak tanındığı yıl, kulüp, İspanya’da en az 10 La Liga ve 10 Copa del Rey unvanına sahip. Uluslararası olarak Atletico, 3 UEFA Avrupa Ligi şampiyonluğu ve 3 EUFA Süper Kupası ile de adını duyurdu.

Bunların yanında yapılan açıklamalara göre ATM token sahipleri hem hayranı oldukları futbol kulübüne daha yakın oluyorlar hem de belirli konularda oy kullanarak gelecek kararları üzerinde söz sahibi oluyorlar. ATM token sahiplerinin futbol kulübü ile ilgili olarak; sezon boyunca özel anketlere katılma, Atlético de Madrid topluluğunun parçası olma, Ücretsiz Atlético de Madrid taraftar token’ları kazanma ve ücretsiz CHZ kazanma gibi avantajlar elde ettikleri ifade ediliyor.

ATM Token Yorum

ATM token doğal olarak Atletico De Madrid taraftarları tarafından tercih edilen bir kripto para olarak karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte ATM token fiyatı üzerinde futbol takımının performansı, takım ile ilgili çıkan haberler ya da gelişmelerin rol oynadığı görülüyor.

Öte yandan ATM token’ın Binance listelenmesi sonrasında da büyük ilgi gördüğü ifade edilebilir. Atletico De Madrid Fan Token ile ilgili daha net bilgilere güncel ve tarihsel verilerle ulaşabiliriz.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 5,31 dolardan işlem gören Atletico De Madrid Fan Token, ATM BTC işlem çiftinde de 0.0001444 BTC ile işlem görüyor. CoinMarketCap verilerine göre, 6,465,921 USD işlem hacmi ile 730. sırada yer alan Atletico De Madrid Fan Token son 24 saat içindeki işlem hacminin de 3,247,539 USD olduğunu belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak 30 Aralık 2020 tarihinde 29,29 dolar ile rekor kıran Atletico De Madrid Fan Token, 1 Temmuz 2020 tarihinde 2,96 dolar ile de dip seviyeyi gördü. Ayrıca şu anda dolaşımda 1,223,789 adet ATM bulunuyor ve bu rakamın maksimum 10,000,000 Atletico De Madrid Fan Token’a ulaşması bekleniyor.

Atletico De Madrid Fan Token Nasıl Alınır?

Atletico De Madrid Fan Token işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para işlem platformu olan Binance aracılığıyla güvenilir ve hızlı bir şekilde satın alınabilir.

Facebook Comments