Friday, February 23rd, 2024

ATOM Coin Grafik ve XRP Yorumları: Cosmos ve Ripple’da Son Durum

Son günlerde tüm kripto para birimlerinde yükseliş ivmesi hakim. Anlık düzeltmeler yaşanıyor olsa da genel olarak piyasanın bir boğa sezonu yaşadığı ifade edilebilir. Bunlar içinde ise iki kripto para birimi özellikle dikkat çekiyor: Cosmos (ATOM) ve Ripple (XRP).

ATOM Fiyatı ve Gelişmeler

Piyasa değeri bakımından en büyük 21. kripto para birimi olan ATOM fiyatının bir hafta öncesine göre %85 daha yüksek seviyede işlem gördüğü görülüyor. Bununla birlikte son 24 saatte de yüzde 7’nin üzerinde yükseliş yaşayan ATOM’un bugün tüm zamanlar rekorunu kırdığını belirtmekte fayda var.

Son zamanlarda yükseliş yönlü grafik çizen ATOM, Binance Launchpad’in ATOM staking hizmetini başlatması ile yükselişe geçti ve bugün CoinMarketCap verilerine göre 16,93 dolar ile rekora imza attı.

Binance’in açıklamalarına göre maksimum 50 ATOM stake edilebilecek ve staking süresi 15 gün olacak. Buna ek olarak Binance ATOM ile birlikte Cardano (ADA) staking hizmetini de kullanıcılarına sundu.

ATOM ile ilgili olarak analistler yükseliş trendinin devam etmesi halinde fiyatın ilk hedefinin 20 dolar olduğunu ifade ediyor. Bununla birlikte 16 dolar önemli bir destek olarak hizmet veriyor ve Cosmos, bu desteğin üzerinde kalmak için çabalıyor.

Ripple Fiyatı

Geçtiğimiz günlerde Cardano’nun hamlesi ile CoinMarketCap sıralamasında geri sıralara düşen ve yıllar sonra ilk kez ilk beşteki yerini kaybeden Ripple, yazının kaleme alındığı an itibari ile yeniden en büyük beşindi kripto para konumuna yükselmiş görülüyor.

Son dönemlerde XRP ile ilgili oldukça karışık sinyaller alınıyor. Aslında şu an için fiyat 0,50 dolarlık önemli seviyenin üzerinde seyrediyor ama analistlere göre bu seviyenin kaybedilmesi an meselesi.

Bu noktada bazı yatırımcıların XRP fiyatı konusunda hala pozitif düşündüğünü ve SEC ile olan davada 22 Şubat’ta ilk görüşmelerin yapılacak olmasının fiyatı yükselteceğinin ifade edildiğini belirtmek gerekiyor. Yine de bu görüşmeden olumsuz bir sonuç çıkmasının XRP fiyatını geri çekeceğini de unutmamak gerekiyor.

Facebook Comments