Monday, January 30th, 2023

Audius Coin Nasıl Alınır?

Audius Coin (AUDIO), merkezsiz müzik paylaşım platformudur. Birçok sanatçı ve kullanıcı merkezsiz bir şekilde diledikleri müzikleri bu platformda paylaşabilir veya direkt olarak canlı yayın açabilir. Sanatçı ile dinleyiciler arasında direkt bir etkileşim oluşturmayı hedefleyen AUDIO, herkese kendi içeriklerini paraya dönüştürme, dağıtma ve bunun yayınını yapma özgürlüğünü sunmak için piyasaya sürüldü. Kripto para sektörüne kısa süre önce giriş yapan AUDIO kesinlikle kısa sürede oldukça yol kat etti.

Audius (AUDIO) Nedir?

Audius Coin protokolü farklı yapılardan oluşuyor. Keşif ağ düğümleri, Audius içerisindeki farklı içerikleri farklı kişilere ulaştırıp, bunun kolay bir şekilde bulunmasını ve üst verinin de kaybolmamasını sağlıyor. Diğer unsur olan içerik düğümleri ise direkt olarak içerik yayını yapıp sanatçılar adına merkezsiz ve akıllı kontrat üzerinden telif hakkı talebinde bulunuyor. Bu da her şeyin merkezsiz bir şekilde işlemesini sağlıyor.

Üçüncü unsur olan içerik cüzdanı ise Audius protokolündeki bütün verilere erişim için tek bir kaynak olarak görev yapmakta. Bunda farklı içeriklere referanslar ve içerik düğümlerinin oluşturduğu etkinliklerin bilgileri de yer almakta.

AUDIO Coin ise protokol oylamalarına katılmak, staking yapmak, ağdaki işlem ücretlerinden gelir elde etmek ve son olarak sanatçı tokenleri gibi yeni özellikleri stake etmek için kullanılabilmekte. AUDIO bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 439. sırada yer alıyor ve 43 milyon dolarlık toplam piyasa değerine sahip. AUDIO’nun birim fiyatı 0,3629 dolar, 24 saatlik hacmi 1,5 milyon dolar ve toplam arzı 1 milyar adet olarak gözüküyor. Buna rağmen sirkülasyondaki arz 120 milyon ile sınırlı tutulmakta.

AUDIO Coin Nereden Alınır?

AUDIO Coin ilk olarak Uniswap üzerinden piyasaya sürülse de proje kısa sürede dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’e girmeyi başardı. Binance üzerinde toplamda üç farklı işlem çifti üzerinden AUDIO Coin almak mümkün.

Binance’in hacmine bakıldığında ise en çok hacmin AUDIO/USDT işlem çiftinde olduğu görülüyor. Yatırımcılar direkt olarak Binance’e USDT göndererek veya buradan USDT alımı yaparak, AUDIO sahibi olabilirler. Binance’i kullanmak ise kullanıcılara hem ekstra likidite hem de güvenlik sağlayacaktır.

Facebook Comments