Friday, April 19th, 2024

Avalanche (AVAX) Kritik Seviyeye Geldi! AVAX Fiyat Düzeltmesi Başlıyor Mu?

Dolar bazında Mayıs ayı direnç bölgesini test eden fiyat %13 geri çekilme yaşadı. Avalanche blockchain platformunun yerel tokenı AVAX kısa sürede %100’ün üzerinde değerlenmişti. Ancak bu fiyat artışı daha fazla devam etmedi ve bugün geri çekilme yaşandı. Son düşüş yeni bir düzeltmenin işareti mi?

Avalanche (AVAX)

Üç ayın en yüksek seviyesi olan 36,64 dolar çok kısa bir zaman diliminde yeniden görüldü. Tam bir haftada %111 artan Avalanche (AVAX) fiyatı aşırı alım bölgesinde bulunuyor. Binance borsasında Avalanche (AVAX) 30 dolardan alıcı buluyor.

Fiyatın düşüşünü tetikleyen ana sebep aşırı değerlenme korkusuydu. Yani yatırımcıların önemli kısmı son fiyat hareketiyle birlikte mevcut rakamların şiştiğini kabul etti. RSI seviyesi aşırı alım bölgesi olan 70’in üzerine çıktı. Bu seviyenin görülmesi zaten bir düzeltmeye de işaret ediyordu. Ancak bunun nerede durulacağını şu an kestirmek güç görünüyor.

Fiyatın kısa ve orta vadeli yol haritası için Bollinger Bantlarına bakılması yararlı olacaktır. Fiyat kısa vadeli değerlemesini aştığında üst bandın üzerine çıkmak ister. Avalanche (AVAX) son fiyat hareketinde bu bandın üzerine çıktı. Yani buna göre mevcut fiyat hareketinin tamamlanmış olması gerekiyor.

Avalanche (AVAX) Fiyat Tahmini

Şubat rallisi sırasında hem RSI hem de Bollinger Bantları aşırı değerleme konusunda uyarı veriyordu. Bu uyarı Avalanche (AVAX) fiyatının %500 artışından sonra gelmişti. Fiyat, aşırı alım durumunu nötralize etmek için sonraki üç hafta içinde kazanımlarının %65’ini sildi. Bir sonraki geçici desteği, 63,3 dolar yüksek ve 9,62 dolar dip arasında çizilen Fibonacci geri çekilme grafiğinin %23,6 Fibonacci çizgisinden (22,29 dolar) geldi.

Yani başlayan geri çekilmenin %3 ile sınırılı kalmama ihtimali bulunuyor. Bu yüzden yatırımcıların dikkatli olmasında fayda var.

Fiyat patlaması likidite madenciliği teşvik programının duyurulmasıyla birlikte başladı. Aave ve otomatik piyasa protokolü Curve Finance dahil olmak üzere birçok önemli DeFi platformunun ağa katılma ihtimali yatırımcıların iştahını artırdı.

Elbette fiyat artışının diğer bir sebebi Ethereum rallisinin zayıflaması da olabilir. Yatırımcılar son piyasa yükselmesiyle birlikte, daha az değerlenen varlıklara ilgi duymaya başladı.

Facebook Comments