Thursday, April 18th, 2024

Avalanche Gaza Bastı: AVAX Neden Yükseliyor? Analiz ve Yorumlar

Lider kripto para Bitcoin’in 50.000 dolar sınırına dayanması ralliyi hızlandırdı. Popüler kripto para Avalanche, birkaç aylık konsolidasyonun ardından sahneye çıktı. AVAX kısa sürede %350’lik kâr oranına ulaşırken yatırımcılarını sevindirmeye devam etti. AVAX, kısa sürede birçok gelişme ile gündeme oturarak dikkat çekici bir fiyat sekansı izledi.

Avalanche Neden Yükseliyor?

Avalanche, ağustos ayının başında 12 dolar seviyelerinden işlem görürken an itibarıyla 46 dolardan alınıp satılıyor. AVAX, çok kısa sürede kazançlarını katlarken yükselişi getiren nedenlere göz atalım.

Avalanche protokolü adına gerçekleşen en önemli gelişmelerden biri olarak lanse edilen Avalanche Rush‘ın, 18 Ağustos tarihinde duyurulmasıydı. Bununla birlikte birkaç hafta içinde Avalanche ekosistmeinde görülen yükselişin ikinci nedeni 29 Temmuz’da Avalanche Bridge‘in (ABD) piyasaya sürülmesidir. Yeni nesil köprüleme teknolojisi ile Avalanche arasında varlıkların transferleri kolaylaştırıldı.

Avalanche ağına artan ilginin üçüncü nedeni olarak ise protokolün zaman içinde dolaşımdaki arzı azaltmaya yardım olan işlem ücreti yakma mekanizması içeren tokenomik yapısıdır.

Yorum ve Analizler

2021 Ocak ayına dönüldüğünde Bitcoin rallisi kripto para piyasasına damga vurmaya hazırlanıyordu. AVAX, Bitcoin ile paralel oalrak fiyat hareketi izlerken mayıs ayında görülen büyük çekilme ile düşüş yaşamıştı.

AVAX, kripto para piyasasının dalgalanmalarına rağmen harika bir performansla kısa sürede %350’nin üzerinde artış yakaladı. Coinmarketcap verilerine göre son 24 saatte %32 artan AVAX, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 59.94 dolara doğru ilerliyor. Ancak AVAX fiyatı, 50 MA’nın üzerinde ve yükselme ihtimali devam ediyor.

AVAX, 50 MA ve 200 MA üzerinde kalarak eğilimin artış yönünde olduğunu gösteriyor. Öte yandan piyasanın aşırı alım bölgesinden olası bir fiyat düzeltme evresine geçişi senaryolar arasında güçlü duranlardan biri olarak değerlendiriliyor.

Facebook Comments