Tuesday, November 28th, 2023

AVAX Coin: Avalanche İçin Önemli Seviyeler Nereler?

Avalanche projesinin kripto para birimi olan AVAX son günlerde oldukça dikkat çekiyor. Avalanche projesinin başında bir Türk ismin bulunması ise Türk yatırımcıların daha fazla ilgi göstermesini sağlıyor gibi görünüyor.

AVAX Fiyatı

Henüz piyasada yeni bir coin olmasına rağmen AVAX piyasa hacmi bakımından en büyük 45. kripto para konumunda bulunuyor ve iyi bir sıralama olarak nitelendiriliyor.

Öte yandan AVAX oldukça volatil bir grafik çiziyor gibi görünüyor. AVAX 17 Ocak 2021 tarihinde 14,38 dolar ile en yüksek seviyeye imza attı ve şu anda da 11 dolar ile 13 dolar bandında seyrediyor. Dolayısıyla rekor seviyesine çok yakın işlem gördüğü ifade edilebilir.

Bunlara ek olarak AVAX’ın 24 saatlik işlem hacmi 119.086.621 dolar seviyesinde bulunuyor ve bu da yatırımcıların ilgi gösterdiği şeklinde yorumlanıyor. AVAX piyasaya sürüldüğünden bu yana sürekli yeni gelişmeler imza atıyor ve bu da hem projenin hem kripto para biriminin gündemde kalmasını sağlıyor.

AVAX’ta Önemli Seviyeler

Analistlere göre AVAX’ın yükseliş grafiği çizebilmesi için 11 doların üzerinde kalması önem taşıyor. 13 dolar bandındaki satış baskısının kırılmasının ise fiyata yeni bir rekor getirebileceği düşünülüyor.

Öte yandan AVAX 23 Ocak’ta 13 doları geçmeyi başarmıştı. Ancak bu hamleden sonra yoğun satış baskısı fiyatın 10,80 dolar bandına kadar gerilemesine sebep oldu. Dolayısıyla 13 dolar önemli bir seviye olarak kendisini gösteriyor.

Piyasada yaşanacak yukarı yönlü bir hamle analistlere göre AVAX fiyatını da etkileme ve fiyatın 15 doların üzerini görme ihtimali bulunuyor. Bu sebeple çoğu coin’de olduğu gibi Bitcoin’in 33.000 dolar üzerinde kalması AVAX için pozitife işaret olabilir.

Avalanche ile ilgili detaylı bilgilere “Avalanche Coin Nedir?” metnimizden ulaşabilirsiniz.

Facebook Comments