Sunday, April 21st, 2024

AVAX’ın Muazzam Yükselişi, DOGE’nin Kararsızlığı ve XRP’nin Dengeli İlerleyişi

Bitcoin’in sergilediği oldukça iyi performans ile birlikte altcoin’ler de yükseliş eğiliminden paylarına düşeni alıyor. Hatta son zamanlarda bazı kripto para birimlerinin Bitcoin’den (BTC) bile daha iyi performans sergiledikleri görülüyor. Özellikle Avalanche (AVAX) son günlerde dikkat çeken bir yükseliş kaydederken Dogecoin (DOGE) ve Ripple (XRP) da önemli fiyat seviyelerinin üzerinde seyrediyor.

Avalanche Yükselişi

Grafiklerden elde edilen verilere göre AVAX, ilk 100 kripto para birimi içinde son 24 saatte en çok artış sergileyen kripto para birimi oldu. Yapılan açıklamalara göre AVAX’ın bireysel kabulünün hız kazanmasını sağlayacak gelişmeler kripto para biriminin fiyatı üzerinde de etkili oldu.

Son 24 saat içinde yaklaşık olarak %24 artış yaşamış olan AVAX yazının yayına hazırlandığı sırada 43,3 dolar bandında işlem görüyordu. 17 Ağustos’ta AVAX yükseliş hareketini başlattı ve sırasıyla 23,9 dolardaki ve 31,9 dolardaki önemli dirençleri kırarak ilerledi. Şu an içinse AVAX için 40 doların önemli bir destek noktası olduğu ifade ediliyor.

Bunlara ek olarak AVAX’ın tüm zamanların en yüksek seviyesinin 59,9 dolar olduğunu ve kripto para biriminin yeni bir rekor kırma olasılığının şu an için bir muamma olduğunu belirtmek gerekiyor.

Dogecoin Kararsızlığı

Dogecoin şüphesiz 2021 yılının en çok konuşulan kripto para birimlerinden biri oldu. Ancak son günlerde yaşanan yükseliş grafiklerinde geri sıralarda kalıyor gibi görünüyor. Son 24 saat içinde yalnızca %3 gibi bir artış kaydetmiş olan DOGE yazının kaleme alındığı an itibari ile de 0,32 dolardan işlem görüyor.

Her ne kadar Dogecoin yavaş bir yükseliş grafiği çiziyor olsa da analistler önemli seviyelerin üzerinde kalınması ile artışın ivme kazanabileceğini düşünüyor. Ayrıca Dogecoin’in gelişimi ile ilgili atılan adımların da orta ve uzun vadede fiyat üzerinde etkili olabileceği düşünülüyor.

Ripple’ın Dengeli İlerleyişi

Grafiklere bakıldığında Ripple’ın dengeli bir şekilde yükseliş hareketlerini sürdürdüğü ifade edilebilir. XRP, Temmuz ayında kaydettiği en düşük seviyelerin yüzde 120 kadar üzerine çıktı. Buna ek olarak XRP, hala yeni bir rekor imza atmayan nadir kripto para birimlerinden biri olarak kayda geçerken piyasa hacmi bakımından en büyük 6. kripto para biriminin son 1 ayda en fazla artış yaşayan coin olması dikkat çekiyor.

Öte yandan XRP son 1 hafta içinde kaydettiği %16’lık artış ile yazının yayına hazırlandığı sırada 1,26 dolardan işlem görüyor. Dolayısıyla XRP’nin 3,84 dolarlık eski rekorunu kırabilmesi için bir miktar daha yolu var gibi görünüyor.

Facebook Comments