Sunday, December 10th, 2023

Baillie Gifford, Blockchain.com’a 100 milyon dolarlık yatırım yaptı

Kripto para evrenine yatırım yapan geleneksel finans kurumlarına İskoçya merkezli Baillie Gifford da eklendi. 100 yıldan fazla bir geçmişe sahip olan şirket, kripto para ve blokzincir firması Blockchain.com’a 100 milyon dolarlık yatırım yaptı.

Resmi açıklama Blockchain.com CEO’su ve kurucu ortağı olan Peter Smith tarafından yapıldı. Smith, şirkete yapılan bu yatırımın kuruluştan bu yana tek seferde yapılan en büyük yatırım olduğunu söyledi.

1908 yılında İskoçya’da kurulan ve, emeklilik ve yatırım fonları da dahil olmak üzere yönetimi altında 450 milyar dolara yakın fon bulunduran Baillie Gifford, daha önceden de Tesla, Google ve Amazon gibi teknoloji şirketlerine de erken dönem yatırımı yapmıştı. Smith’e göre ise İskoç devinin bu yatırımı kripto para evrenine koyduğu ilk para özelliğini taşıyor.

İngiltere merkezli kripto para firması Blockchain.com geçen ay da 300 milyon dolarlık bir fon toplamış ve şirket değeri 3 milyar dolara ulaşmıştı. Şirketin 200’den fazla ülkeye yayılmış 30 milyonu aşkın müşterisi bulunuyor.

The post Baillie Gifford, Blockchain.com’a 100 milyon dolarlık yatırım yaptı appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments