Saturday, February 24th, 2024

Bakan Kurum açıkladı: Kanal İstanbul Projesi’nin imar planları onaylandı

Bakan Kurum açıkladı: Kanal İstanbul Projesi'nin imar planları onaylandı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Kanal İstanbul Projesi için imar planlarının onaylanıp askıya çıkarıldığını açıkladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul’da Çekmeköy Belediyesi’ndeki durum değerlendirme toplantısına katıldı.

Bakan Kurum, İlçe Belediye Başkanı Ahmet Poyraz’dan ilçede devam eden projeler hakkında bilgi aldı. Bakan Kurum toplantı sonrasında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.  

”KANAL İSTANBUL PROJESİ’NİN İMAR PLANLARINI ONAYLADIK”

Kanal İstanbul Projesi için imar planlarının onaylanıp askıya çıkarıldığını açıklayan Bakan Kurum şöyle konuştu:

“Kanal İstanbul projesine ilişkin daha önce 1/100 bin, 1/5 bin ve 1 bin uygulama imar planlarını askıya çıkarmıştık. Vatandaşlarımızdan gelen talepler, belediyelerimizden, kamu kuruluşlarından gelen talepler doğrultusunda yapılan itirazlar doğrultusunda bu itirazları değerlendirdik. 1/100 binlik planımızı geçen hafta itibariyle askıya çıkardık. 1/5 bin ve 1 bin uygulama imar planlarını da itirazları değerlendirmek, vatandaşlarımızın sorunlarını problemlerini çözerek İstanbul’umuza değerine değer katacak. Kanal İstanbul Projesi için artık imar planlarını onaylamış ve askıya çıkarmış bulunuyoruz. Bu çerçevede inşallah adımlarımızı da hızlı bir şekilde atmak suretiyle güzel İstanbul’umuza,  Kanal İstanbul projesini de kazandırıyor olacağız.”

Facebook Comments