Sunday, December 10th, 2023

Bakan Süleyman Soylu: Faruk Fatih Özer’i tanımıyorum

Dışıişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun dün Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’i tanımadığını, sosyal medyada dolaşan fotoğrafın Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın oğlu Mert Sancaklı’ya verilen randevuya eşlik ettiği ziyarette çekildiğini açıklamasının ardından bugün bir açıklama da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi.

Soylu, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “İlgili şahıs Faruk Fatih Özer’i tanımıyorum. Bir yakınımız vasıtasıyla 23 Aralık 2019’da, yazılımcı gençlere verdiğimiz randevuya eklemlenerek gelmiştir. Randevu listesinde ismi mevcut değildir ve sadece fotoğraf çekimi esnasında odaya alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerini kullandı.

Özer’in yurt dışına kaçmasının ardından sosyal medyada birtakım fotoğraflar dolaşıma girdi. Bu fotoğrafların birinde Özer, Çavuşoğlu ile, diğerinde de Soylu ile aynı karedeydi.

Kripto para borsası Thodex, 19 Nisan’dan bu yana erişime kapalı ve kurucusu Faruk Fatih Özer de yurt dışına çıktı. Borsanın yaklaşık 400 bin kullanıcısının olduğu tahmin ediliyor. Thodex’in resmi Twitter hesabından yapılan Faruk Fatih Özer imzalı son açıklamada şirketin siber saldırıya uğradığı, 30 bin kişinin hesaplarında problem olduğu ifade edildi.

The post Bakan Süleyman Soylu: Faruk Fatih Özer’i tanımıyorum appeared first on Bitcoin haberleri – Uzmancoin – Kripto para ve Blockchain.

Facebook Comments