Saturday, February 24th, 2024

Balancer Coin Nasıl Alınır?

Balancer (BAL), AMM olarak bilinen otomatik piyasa yapıcıdır. Ethereum blockchain ağı üzerinde Mart 2020’de piyasaya sürülen Balancer, 3 milyon dolarlık ilk yatırım başarısından sonra bunu katlamayı başardı. Placeholder ve Accomplice gibi önde gelen yatırım şirketlerinden fonlama alan Balancer, kendini dengeleyen portföy, fiyat sensörleri, likidite sağlayıcısı ve bunun gibi birçok yeni özellik ile kısa sürede popüler oldu. Balancer Lab, ünlü geliştiriciler Fernando Martinelli ve Mike McDonald tarafından geliştirildi.

Balancer Coin, kullanıcıların rahatlıkla farklı platformlarda kullanıp likidite sağlayabileceği bir kripto para birimidir. Kullanıcıların BAL Coin ile likidite sağlaması ve bunun gelirini elde etmesi ise projenin sürdürülebilirliğini garanti altına alıyor.

Balancer (BAL) Nedir?

Balancer Coin, platformun kendi kripto para birimidir. Kullanıcılar BAL aracılığıyla özel yatırım havuzlarına katılabilir, bu havuzun yönetim tokenine sahip olabilir ve düzenli olarak bundan gelir elde edebilir. Özel yatırım havuzlarına ek olarak paylaşımlı havuzlar konseptine de sahip olan Balancer, bu sayede yatırımcıların Balancer Pool Token (BPT) adı altında farklı kripto paralar kazanmasını sağlıyor.

Balancer’ın en büyük yeniliği ise akıllı havuzlar isimli sistemi. BAL Coin sahipleri direkt olarak bu havuzlara girerek gizli yatırım havuzlarına benzer ancak direkt akıllı kontratlar tarafından yönetilen bir deneyimi yaşayabilir. Kullanıcılara buna ek olarak BPT gibi farklı tokenler de kazanma şansı veriliyor.

Balancer, kısa sürede 10 dolardan 49 dolara kadar çıkarak değerini neredeyse 5’e katladı. BAL Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 112. sırada yer alıyor ve 44,74 dolarlık birim fiyata sahip. 24 saat içerisinde 284 milyon dolarlık hacim elde eden Balancer’ın toplam piyasa değeri ise 310 milyon dolar. Balancer’ın bütün arzına bakıldığında anlık fiyat üzerinden ulaşabileceği değerin ise 4,471 milyar dolar olduğu gözüküyor. Sirkülasyonda toplamda 35 milyon adet BAL bulunurken toplam arzın 100 milyon olduğu görülüyor.

BAL Coin Nereden Alınır?

BAL Coin, ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance üzerinden hiçbir likidite veya güvenlik sorunu olmadan satın alınabilmekte ve satılabilmekte. Binance üzerinden BTC, USDT ve BUSD gibi farklı işlem çiftleri ile işlem yapmak mümkün.

Facebook Comments