Monday, January 30th, 2023

Balina Avcısı Açıkladı: Balinalar Bu 3 Altcoini Toplamaya Başladı!

Kripto para balinalarının işlemlerini takip etmesi ve aktarması ile tanınan Santiment, son dönemde hangi altcoinlere yönelik ilgi olduğunu ortaya koydu.

YFI Yine Yükselişte

Santiment tarafından yayınlanan bilgilere göre 3 Mart tarihi itibarıyla balinaların ilgi duyduğu ilk proje Yearn Finance (YFI) oldu. Elinde 100 ve daha fazla YFI tutan balina cüzdanlarının sayısı geçtiğimiz haftaya kıyasla 64’ten 68’e yükseldi. YFI, Andre Cronje’nin en önemli projesi olarak biliniyor ve buna yönelik ilgi aslında hiç şaşırtıcı değil.

Cronje son zamanlarda birçok yeni kripto para birimi piyasaya sürdü ve bunların YFI ekosistemi ile uyumlu olmasını sağladı. Bu da YFI için uzun vadede birden çok avantaj getirmekte.

Enjin Coin, Balinaların Odağından Kurtulamıyor

Balinaların ilgi duyduğu ikinci kripto para biriminin ise Enjin Coin (ENJ) olduğu gözüküyor. Elinde 1 milyondan fazla ENJ bulunduran balina cüzdanlarının sayısı da geçtiğimiz haftaya kıyasla %10 gibi bir yükseliş elde etti. Bu da oyun sektörü odaklı kripto para biriminin balinaların ilgisini çektiğini göstermekte.

Santiment buna ek olarak ENJ’nin aslında 2021’in başlarında da balinaların ilgisini çektiğini ve fiyatın bu ilginin devamında önemli bir yükseliş elde ettiğini vurguladı. ENJ belki de benzer performansını tekrarlayabilir.

Crpyot.com’un Token Yakma İşlemi İşe Yaradı

Üçüncü sırada ise Crypto.com kripto para borsasının CRO’su bulunuyor. Kısa süre önce ciddi miktarda token yakma işlemi yapan Crypto.com ekibi, CRO’ya rekor bir yükseliş getirdi. 3 Mart tarihi itibarıyla elinde 10.000’den fazla CRO tutan cüzdanların sayısı da 1 haftada %3 arttı.

CRO’daki balina etkinliğinin aylardır neredeyse dip seviyede olması ve bir anda rekor artış elde etmesi, akümülasyonun net kanıtı olarak görülüyor. Balinaların radarında olan bu üç altcoinin ikisinin ise DeFi odaklı olması sektörün popülerliğini gözler önüne sermekte.

Tabii ki bu üç altcoin dışında balinaların dikkat ettiği başka projelerin de olduğu biliniyor. Bunlar arasında Santiment verilerine göre Polygon, Decentraland, Raiden ve Raydium yer alıyor. Özellikle FTX kripto para borsasının merkezsiz borsa platformu olan RAY, son dönemde ciddi bir balina etkinliği ile adından söz ettirdi.

Tabii ki balinaların ilgisinin artmasında Bitcoin fiyatının toparlanıp 50.000 dolar üzerini görmesi de etkili olmuş gibi gözüküyor.

Facebook Comments