Friday, April 19th, 2024

Balinalar Harekete Geçti: 705 Milyon Dolarlık Bitcoin ve Ethereum Taşındı

Balinalar Harekete Geçti: 705 Milyon Dolarlık Bitcoin ve Ethereum Taşındı

Devasa kripto balinaları, kripto para piyasasındaki hareketliliğin artması ile birlikte Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) varlıklarını hareket ettirmeye başladı. Kripto para takip hizmeti Whale Alert, son 24 saat içerisinde bilinmeyen cüzdanlar arasında devasa miktarda Bitcoin ve Ethereum transfer edildiğini tespit etti.

Son 24 Saatte 101.265 ETH Bilinmeyen Cüzdanlara Transfer Edildi

Yüksek orandaki kripto para transferlerini takip eden Whale Alert, gizemli bir balinanın, son 24 saat içinde yaptığı milyon dolarlık ETH transferinde bilinmeyen bir cüzdan adresine yaklaşık 100 milyon dolar değerinde 36.000 ETH gönderildiğini tespit etti. Whale Alert’e göre, farklı bir Ethereum balinası da son 24 saat içinde yaklaşık 64 milyon dolar değerinde 23.800 ETH’yi aynı bilinmeyen kripto para cüzdanına transfer etti.

Whale Alert: 36.000 Ethereum transferi

Whale Alert: 36.000 Ethereum transferi

Bununla birlikte Whale Alert, günün en büyük ETH transfer işlemini yine bilinmeyen bir balinanın bilinmeyen cüzdanlar arasında yaptığı transfer olarak belirledi. Balina tek seferde yaklaşık 113 milyon dolar piyasa değerine sahip toplamda 41.465 ETH’yi anonim bir cüzdana aktardı.

Bitcoin Balinaları Aktif: 428 Milyon Dolarlık Bitcoin Transfer Edildi

Öte yandan Bitcoin balinaları da gün içerisinde oldukça aktifti. Kripto takip hizmeti Whale Alert’e göre, büyük bir BTC balinası, tek bir işlemde güncel piyasa değeri yaklaşık 428 milyon dolara eşit olan toplamda 11,203 BTC’i taşıdı. Ayrıca Whale Alert, bu devasa transferi gerçekleştiren cüzdanın kendi adına sadece iki işlemi olduğunu tespit etti. Bu işlemlerden ilkinin 428 milyon dolarlık Bitcoin’i transfer etmeden önce kendi cüzdanına aktardığı işlem olduğu belirlendi.

Whale Alert: 11.203 Bitcoin transferi

Whale Alert: 11.203 Bitcoin transferi

Whale Alert’in bildirdiğine göre, yukarıda bahsi geçen ve devasa miktarlarda kripto para birimlerini transfer eden kripto para cüzdanlarının hiçbiri, bu varlıkların potansiyel olarak açık piyasada satılabileceği kripto para borsalarına transfer gerçekleştirmiyor.

Facebook Comments