Saturday, January 28th, 2023

Band Protocol Coin Nasıl Alınır?

Band Protocol, gerçek dünya verilerini alıp on-chain uygulamalara tedarik edebilen ve aynı zamanda zincir içi ve zincir dışı arasındaki bilgi alışverişini kolaylaştırmak için API’leri akıllı sözleşmelere bağlayabilen bir çapraz zincir veri oracle platformudur.

Band Protocol (BAND) Nedir?

Band Protocol, blok zincirlerine saygın, doğrulanabilir gerçek dünya verileri sağlayarak, geliştiricilerin keşfetmesi için bir dizi yeni kullanım senaryosunun kilidini açıyor. Çünkü artık merkezi olmayan uygulama (DApp) mantığının bir parçası olarak uygulamalar, spor, hava durumu, rastgele sayılar ve fiyat akışı verileri gibi her tür gerçek dünya verisini kullanabiliyor.

Band Protocol başlangıçta Eylül 2019’da Ethereum blok zincirinde bir ERC-20 projesi olarak başlatıldı. Ancak Band Protokol 2.0’ın piyasaya sürülmesiyle Haziran 2020’de Cosmos ağına geçildi. Yeni protokol, Cosmos SDK kullanılarak BandChain üzerine inşa edildi. BandChain’deki Oracle node’ları yalnızca verileri iletmekle kalmıyor, aynı zamanda blok üretimi ve doğrulamasına da katılarak onlara ikili bir rol veriyor.

BAND ise Band Protocol  ekosisteminin yerel token’ıdır ve veri taleplerini yerine getirmeye dahil olan doğrulayıcılar tarafından teminat olarak ve ayrıca BandChain’deki ana değişim aracı olarak kullanılıyor. Ayrıca BAND, özel veriler için ödeme yapmak için kullanılıyor.

Yapılan açıklamalara göre Band Protocol, rakip oracle çözümlerinden daha hızlı ve daha verimli olacak şekilde tasarlanmıştır ve aynı zamanda çoğu Blockchain ve akıllı sözleşme geliştirme çerçevesiyle uyumludur.

Bantlar arası veri aktarımını gerçekleştirmek için Band Protocol, Cosmos’un halen geliştirilmekte olan Inter Blockchain Communication (IBC) protokolünden yararlanmayı planlıyor. IBC’nin operasyonel ve kullanıma hazır hale gelmesinin ne kadar süreceği belirsizliğini koruyor.

Yazının yayına hazırladığı sırada 11,92 dolardan işlem gören BAND Coin, 247,824,681 USD işlem hacmi ile CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri bakımından 98. sırada yer alıyor. Bunların yanında şu anda dolaşımda 20,494,033 adet BAND Coin bulunuyor ve bunun maksimum 100.000.000 BAND Coin’e ulaşması bekleniyor.

Öte yandan 25 Kasım 2019 tarihinde 0,2042 dolar ile dibi gören Band Protocol Coin’in 10 Ağustos 2020 tarihinde 17,69 dolar ile rekor kırdığını belirtmek gerekiyor.

BAND Coin Nereden Alınır?

BAND Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

BAND Protocol Coin satın almak için öncelikle Binance’ üye olmak ve ardından itibari para göndermek gerekiyor. Türk Lirası ya da dolar gibi bir itibari para gönderiminin yapılmasının ardından BAND coin’in işlem gördüğü Binance Coin (BNB), Tether (USDT) ya da Bitcoin (BTC) alarak BAND işlem çiftinde alım işlemi gerçekleştirilebilir.

Bunların yanında Binance’de sadece piyasa değerinden değil daha düşük değerden de satın alma emri vererek kullanıcılar istedikleri fiyattan satın alma işlemlerini gerçekleştirebilir. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments