Sunday, October 17th, 2021

Battlefield 6’dan sevindiren Battle Royale sürprizi

FPS temalı popüler oyun serisi Battlefield bu yıl dört gözle beklenen bir yapımla karşımıza çıkacak. DICE tarafından geliştirilip Electronic Arts imzasıyla yayınlanacak Battlefield 6 şimdi yeni bir sızıntı ile gündemde. İddialar yakında bir Battle Royale oyunuyla karşılaşacağımızı söylüyor.

Battlefield 6’nın Battle Royale deneyimi ile geleceği iddiaları ilk olarak popüler YouTuber Lossy tarafından ortaya atıldı. Genç içerik üreticisi oyunla ilgili birçok sızıntı paylaştı. Bunlar arasında zamanla değişen haritalar, ücretsiz kozmetik ödülleri, bedava oynanan bir mod gibi detaylar yer alıyor. Son olarak yayıncı, Battle Royale‘den de bahsetti. Fakat konuya ilişkin asıl büyük sızıntı başka bir platformda ortaya çıktı.

h4 Battlefield 6 ücretsiz oynanan bir mod ile geliyor

Battlefield 6 içeriden alınan bilgilerle sızdı

Sosyal medya platformu Reddit’te “bf6leaker” isimli bir kullanıcı Battlefield 6 hakkında birçok merak edilen ayrıntıyı gözler önüne serdi. Sızıntıyı yapan kişi, DICE şirketinde oyunu geliştiren ekipten birisiyle iletişim halinde olduğunu dile getirdi.

Gelen iddialara göre Battlefield 6 128 oyuncuya kadar geniş bir kapasite sunacak. Onaylanmış haritalar arasında ise şimdilik üç farklı isim mevcut: Wake Island, Metro, Locker. Ancak rapordaki en çarpıcı iddia ise ücretsiz olarak oynanacak modun Battle Royale deneyimi ile gelecek olması.

Battlefield 6
Battlefield 6 ücretsiz bir Battle Royale modu içerebilir.

Zira bu mod, oyun şirketleri için büyük gelirler vaat ediyor. Electronic Arts zaten halihazırda Apex Legends gibi bir markaya sahip. Fakat anlaşılan o ki EA pastadaki kar payını daha fazla arttırmak istiyor. Şimdilik bu iddialar şirket tarafından resmen doğrulanmış değil. Ancak Reddit moderatörleri, sızıntıyı yapan kaynağın gerçekten de DICE’deki bir personelden bilgi aldığını doğruladı.

Oyunun çıkış tarihi ise şimdilik muamma. Ne Electronic Arts ne de DICE’den konuyla alakalı bir açıklama gelmedi. Fakat iddialar yayıncının Mayıs ayında beklenen duyuruyu yapacağını ileri sürdü. Tahminlere göre Battlefield 6 ilk defa Haziran’daki E3 fuarında lanse edilecek.

Peki ya sizin Battlefield 6’dan beklentileriniz neler? Serinin geçmiş yapımları ve gelecek oyunla alakalı fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.

The post Battlefield 6’dan sevindiren Battle Royale sürprizi appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments