Tuesday, November 28th, 2023

Battlefield mobil platformlara geliyor!

Electronic Arts (EA), Battlefield serisi için mobil bir oyun geliştirildiğini duyurdu. 2022 yılında piyasaya sürülecek olan oyunla seri ilk kez akıllı telefonlar ve tabletler için çıkış yapmış olacak.

Battlefield 6’dan sevindiren Battle Royale sürprizi

EA, popüler oyun serisi Battlefield‘ın mobil sürümünün lansmanını gerçekleştirdi. TheVerge‘nin haberine göre Industrial Toys ve Electronic Arts‘ın alt şirketi DICE tarafından ortaklaşa geliştirilecek olan oyun 2022‘de çıkışını gerçekleştirecek. Böylelikle Battlefield, rakibi Call of Duty‘nin yakaladığı başarılara ortak olmaya çalışacak.

Mobil Battlefield konsol ve PC’den farklı olacak

DICE‘ın genel müdürü Oskar Gabrielson, bir blog gönderisinde “Hiç kuşkunuz olmasın, bu bağımsız bir oyun olacak. Konsol ve PC için yaptığımız oyunlardan tamamen farklı bir yapım geliştireceğiz. Özellikle mobil platform için tasarlanacak. Hareket halindeyken bile Battlefield‘ı deneyimlemeniz için Industrial Toys ile sıfırdan bir proje inşa edeceğiz” ifadelerini kullandı.

battlefield-mobil-platformlara-geliyor-duyuru-yapildi

EA hiç kuşkusuz Battlefield markasıyla tıpkı Call of Duty‘nin yaptığı gibi mobil cihazların gücünden faydalanmak istiyor. Call of Duty: Mobile, 2019 yılında piyasaya ilk çıktığında devasa bir lansman haftası yaşamış, Activision‘un bildirdiğine göre de 100 milyondan daha fazla oyuncu tarafından indirilmişti. Aynı şekilde 2018’de çıkışını gerçekleştiren PUBG, Mart ayında toplam 1 milyar toplam indirmeyi aştığını duyurdu.

Gebrielson ayrıca, DICE’ın bu yıl içinde piyasaya sürülmesi planlanan ve konsollarla PC için gelecek bir sonraki Battlefield oyunu üzerinde çalışmalarının son sürat devam ettiğini yineledi. Yeni BF ile ilgili iddialar, bizleri bir battle royale modunun beklediği yönünde. Tüm bu gelişmelerin gerçek olup olmadığını öğrenmek ise kısa bir süre sonra mümkün olacak.

The post Battlefield mobil platformlara geliyor! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments