Sunday, December 3rd, 2023

Beklenen Bitcoin (BTC) Konferansına 8,197 Katılımcı İlgi Gösterdi: Elon Musk da Katıldı mı?

MicroStrategy’nin büyük beklenti yaratan Bitcoin konferansı sonunda gerçekleştirildi. Kısa sürede şirket rezervleri ile milyarlarca dolarlık Bitcoin alması ile öne çıkan MicroStrategy, yaptığı konferansa inanılmaz bir ilgi olduğunu belirtmişti. 3 ve 4 Şubat tarihlerinde gerçekleştirilen “Kurumlar İçin Bitcoin” konferansına şirketin CEO’su Michael Saylor eşlik etti.

Bitcoin Konferansına Rekor Katılım

Saylor, konu hakkında yaptığı açıklamaya buna 8.197 katılımcının ilgi duyup katıldığını belirtti. Bunların 6.917 farklı kurumdan olması ise kurumların lider kripto para birimi Bitcoin‘e ne denli fazla ilgi göstediğini kanıtlamakta. Saylor konu hakkında yaptığı açıklamada MicroStrategy’nin 2020 yılında inanılmaz bir başarı elde ettiğini ve bunun 2021 yılında da devam ettirilmek istendiğini vurguladı.

İsteyenlerin izleyebilmesi için bütün videoları ve etkinlikleri kendi sitelerine de ücretsiz bir şekilde yükleyen Saylor, tamamen BTC lehine çalıştığını vurguluyor. Saylor daha önce Twitter üzerinden Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’a Bitcoin alım yapma çağrısında bulunmuştu. Elon Musk buna cevap vererek ilgisini belli etse de net bir şekilde BTC alıp almadığı bilinmiyor. Buna rağmen Elon Musk’ın temsilcilerinin Bitcoin konferansına katıldığı ortaya çıktı.

Elon Musk Yerine Temsilcisi Katıldı

Şirketin sunduğu kaynaklara bakıldığında SpaceX’in rezervlerinden sorumlu yönetici Richard Lee’nin Bitcoin konferansına katıldığı görülmekte. Bu da Elon Musk’ın bireysel olarak değil, çok yakında kurumsal olarak BTC alabileceği düşüncesini güçlendirdi. Bizzat Elon Musk’ın katılması beklenirken kendisinin burada olmaması bazı kesimlerde hayal kırıklığı yarattı. Buna rağmen SpaceX’in üst düzey finans yöneticisinin buna katılması, kesinlikle umut vaat ediyor.

Bitcoin İçin İşler Değişebilir

Elon Musk hafta başında yaptığı birçok açıklamada yine lider kripto para birimine değindi. Biyografisindeki her şeyi silip sadece “Bitcoin” ifadesini ekleyen Musk, bir anda fiyatın %10 artmasını bile sağladı. Bitcoin fiyatı 33.000 dolardan 38.000 dolara hızlı bir yükselme yakalayarak Musk’ın ne kadar etkili olabileceğini kanıtladı.

Sadece tek bir tweet’i ile BTC fiyatına %10 yükseliş getiren Musk’ın şirket rezervleri ile BTC aldığını açıklaması ise işleri değiştirebilir. Bu durum ciddi bir FOMO’yu beraberinde getirecektir ve BTC fiyatı yine sert hareketler sergileyebilir. Bunun uzun vadeli yükseliş getirip getirmeyeceği ise ancak zaman geçtikçe anlaşılabilir.

Facebook Comments