Saturday, February 24th, 2024

Binance, BNB Fiyatını Etkilemesi Beklenen Büyük Duyuruyu Paylaştı

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası konumundaki Binance, kısa süre önce sert düşen Binance Coin (BNB) fiyatına etki edecek yeni bir duyuru paylaştı.

Binance Coin Rekor Kırdı

Binance Coin özellikle 2021 yılında inanılmaz bir yükseliş elde etti ve 100 dolar direncini kırdıktan sonra bir anda kendini 340 dolar seviyesinde buldu. BNB fiyatının böylesine sert bir yükseliş elde etmesinin sebebi ise Binance Smart Chain ağı oldu.

Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretlerinin birçok yatırımcıyı tam anlamıyla bıktırması ve alternatif ağ arayışı, en çok Binance Coin’e yaradı. BSC ağındaki birçok yeni merkezsiz uygulamaya göç yaşanması ile beraber BNB alımları da inanılmaz bir şekilde arttı ve alış baskısı oluşturdu. BNB fiyatının bu yükselişi ise 340 dolardaki zirveden sonra sekteye uğradı.

Binance, Yeni Hizmetini Duyurdu

Bitcoin’in de düşüşü ile beraber 210 dolara kadar çekilen BNB, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla ise 258 dolardan işlem görüyor ve hafif bir toparlanma yaşadı. Son 24 saat içerisinde %4,4 yükseliş elde eden BNB’nin bu toparlanmasının arkasındaki sebep ise Binance’in paylaştığı duyuru olabilir.

Binance kripto para borsası, BNB stake edip BNB kazanılabilecek yeni hizmetini duyurdu. Binance Smart Chain ağı bağlantılı olan bu modelde aslında BNB stake edenlerin ağda onaylayıcı olabilmesinin de önü açılıyor. Belirli miktarda BNB sahibi olup bunu stake eden yatırımcılar, bunun karşılığında staking ödülü kazanacak.

Bu hizmet daha fazla BNB alımını ve bunları satmayıp stake edilmesini hızlandırabilir. BNB alımları artarken gelecek ödüller nedeniyle satış yapılmaması ve satış baskısının da azalması, fiyat için uzun vadede olumlu bir grafik oluşturabilir.

Binance Üzerinde Staking Hizmeti İçin Ne Gerekiyor?

Kullanıcıların BSC ağında onaylayıcı olmak ve tam ağ düğümü çalıştırmak için ise 10.000 BNB yatırması gerekiyor. Tabii ki buna ek olarak seçilmiş onaylayıcı olmak da gereklilikler arasında yer almakta. BSC ağındaki delegelerin ortalama kazancının ise şubat ayı için %60 oranında olduğu belirtilmekte. Bu da Binance Smart Chain ağında BNB stake etmenin ciddi anlamda kazançlı olabileceğine işaret ediyor.

Facebook Comments