Tuesday, January 31st, 2023

Binance CEO’su Açıkladı: Binance Coin (BNB) İçin Yeni Yakma İşlemi Kapıda

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, yatırımcıların uzun süredir merak ettiği soruya yanıt verdi. Binance’in piyasaya sürdüğü kripto para birimi Binance Coin’in (BTC) whitepaper’ına göre borsanın elde ettiği gelirin belirli bir kısmı BNB yakmak için kullanılıyor.

BNB Yakma İşlemi Nedir?

BNB yakmak aslında piyasadan yüklü miktarda BNB satın alımı ve daha sonra bunu kullanılamayacak bir adrese gönderilmesi şeklinde tanımlanabilir. Binance bu tarihe kadar toplamda 13 BNB yakma işlemi gerçekleştirdi ve bunların sonuncusu 68 milyon dolar değere tekabül ediyordu.

Binance’in bu tarihe kadar BNB miktarı olarak en çok yakma yaptığı işlemin ise 12. etkinlik olduğu biliniyor. Binance, toplam arzın %1,74’ünü yani tamı tamına 3.477.388 BNB yaktı. Bu yakma işleminin o tarihlerdeki değeri ise 60,500 milyon dolara geliyordu. Bunun devamındaki yani 13. yakma işleminde ise toplam arzın daha azına denk gelen %1,13 oranında BNB yakılsa da artan fiyat bunun 68 milyon dolarlık bir yakma işlemi olmasını sağladı.

Binance CEO’su Açıkladı

Binance CEO’su Twitter üzerinden gelen bir soruyu yanıtladı ve 14. yakma işleminin 48 saat içerisinde yapılacağını belirtti. Binance hesabından da 14. yakma işleminin yapılacağı doğrulandı ancak toplamda ne kadar BNB yakılacağı tam olarak belirtilmedi. Binance eğer bu sefer ciddi bir rekor kırar ve 68 milyon doların üzerinde BNB yakma işlemi gerçekleştirirse, BNB fiyatında önemli  bir hareketlilik görülebilir.

Bütün kripto para piyasası ve özellikle altcoinler son 1 haftada oldukça olumlu haberler vermeye başladı. Polkadot ve Cardano’nun bir anda yükselişe geçmesi ise Binance Coin’i tekrardan top 10 dışına attı. Bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 44 dolardan işlem gören ve en büyük 11. kripto para birimi olan BNB, yeni haber ile yükselişe geçebilir.

Bütün kripto para piyasasının yeşile döndüğü son 24 saat içerisinde BNB fiyatının sadece %0,6 yükseliş yaşaması ise bu haberin henüz fiyatlanmadığını gösteriyor.

Facebook Comments