Saturday, February 24th, 2024

Binance CEO’su Cevapladı: Bitcoin (BTC) Fiyatı 0 Dolara İnebilir mi?

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, şüphesiz kripto para sektörünün en önemli isimlerinden birisi. CZ bu yönüyle Twitter üzerinde yaptığı her açıklamasıyla zaten konuşulan birisi olsa da yaptığı son açıklama birçok yatırımcının ekstra dikkatini çekti.

Binance CEO’sundan Bitcoin Açıklaması

Binance CEO’su bugün paylaştığı bir gönderisinde ise Bitcoin fiyatının sıfır dolara kadar düşebilme ihtimalini ele aldı. CZ, “her şeyin mümkün olduğunu” vurguladıktan sonra, Bitcoin’in sıfır dolara inmesinin ne yazık ki mümkün olmadığını vurguladı. BTC fiyatı böyle bir düşüş yaşarsa 21 milyon BTC’nin hepsini satın alacağını belirten CZ, bunu sadece koleksiyon değeri olarak bile yapabileceğinin altını çizdi.

İlerleyen tarihlerde Bitcoin’in yerini daha iyi bir varlığın alabileceğini vurgulayan CZ, yine de bunun asla sıfır dolar seviyesine inmeyeceğini belirtti. CZ, bu açıklamasının altında ise Binance Coin ve Bitcoin arasındaki bir kıyaslamaya yorum yaptı.

Bitcoin ve Binance Coin Kıyaslaması

Changpeng Zhao’nun düşüncesine göre Bitcoin “kripto para sektörüne giriş coin’i” olmanın yanı sıra en merkezsiz kripto para birimi olarak görülüyor. BTC, uzun bir süre sonra rezerv para birimi olarak kullanılacak.CZ, Binance Coin’in ise uygulama seviyesinde yani aktif kullanımda etkili olan bir kripto para olduğunu belirtti. Bunun her gün milyarlarca işlem yapabilen bir ağa sahip olduğunu ifade eden CZ, BNB’nin günlük hayata uygun olduğunu düşünüyor.

Facebook Comments