Friday, February 23rd, 2024

Binance CEO’su CZ, Herkesin Beklediği Duyuru İçin Tam Tarih ve Saat Verdi

Ticari hacme göre dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao, iki gündür kripto para sektöründe ciddi bir heyecan yaratmakta. CZ, 9 Mart tarihinde yaptığı açıklamada bir veya iki gün içerisinde çok büyük bir haber paylaşacağını belirtti.

Binance CEO’sunun Duyurusu Heyecan Yarattı

Eş zamanlı olarak Binance Smart Chain tabanlı BakerySwap platformunun da 1 gün sonra müjde açıklayacağını belirtmesi, bunun BAKE ile alakalı olduğunun düşünülmesine yol açtı. Ancak BAKE bugün NFT’ler ile ilgili bir haber açıklarken CZ sessizliğini korudu.

CZ, bugün yaptığı açıklamada ise büyük duyurunun yarın yapılacağının kendisine iletildiğini belirtti. Hong Kong saat dilimine göre öğlen saatlerine, TSİ itibarıyla ise 07.00’ye denk gelen bu gelişme şimdiden kripto para sektöründe heyecan yarattı.

CZ, Net Açıklamada Bulunmadı

Binance CEO’su bunun hakkında ise hiçbir net açıklamada bulunmadı. İlgili duyurunun altındaki yorumlara bakıldığında ise bunun Swipe (SXP) ile ilgili olabileceğinin vurgulandığı görülüyor. Bazı kullanıcılar bunun NFT ile ilgili bir gelişme olmasını beklerken, bazıları ise bunun çok daha büyük ve altcoin sezonunu ateşleyebilecek bir gelişme olduğunu düşünüyor.

Binance Coin fiyatı da tam olarak 9 Mart tarihinde yapılan duyurudan beri yükseliyor. Son 24 saat içerisinde %4 yükselen BNB, 8 Mart tarihinden 24 saat sonra ise %10 daha yükseliş yakalamıştı. BNB’ye ek olarak BAKE, CAKE ve bunun gibi Binance ekosistemine bağlı kripto paraların da yükseliş elde ettiği görülüyor. BNB bu yükselişi sayesinde de en büyük üçüncü kripto para birimi sıralamasına yeniden kavuştu.

NFT Ekosistemi Patlıyor

Duyurunun BNB tabanlı bir NFT ekosistemine yönelik olması ise son zamanlarda birçok kripto paranın yaşadığı yükselişin bir benzerinin yaşanmasını sağlayabilir. Chiliz, NFT duyurusu sayesinde değerini kısa sürede 10 kat arttırdı.

Buna ek olarak Enjin Coin de NFT ile ilgili gelişmeler sayesinde tüm zamanların rekorunu kırdı. DeFi ekosistemine hızlı bir giriş yapan CZ’nin NFT furyasını kaçırmayacağı söylenebilir. Tabii ki bunun kesinleşmesi için ise 11 Mart sabahındaki duyurunun beklenmesi gerekiyor. CZ’nin iki gündür duyurusunu yaptığı bu gelişmenin ise oldukça önemli olacağı tahmin edilmekte.

Facebook Comments