Sunday, December 10th, 2023

Binance CEO’sundan Ethereum (ETH) Göndermesi: ETH İçin Rekor Geliyor mu?

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), bir süredir kendi tüm zamanların rekoru altında konsolidasyon yaşıyordu. Son 24 saat içerisinde %10 yükseliş elde eden ETH, şimdi ise önemli bir sinyal veriyor ve herkes yakın vadede ETH’nin rekorunun kırılabileceğini düşünüyor.

Binance CEO’su Ethereum’dan Rekor Bekliyor

Binance CEO’su Changpeng Zhao da bunu fark edenler arasında yer alıyor. CZ, Ethereum’un yakın zamanda “tüm zamanların rekoru kulübüne” katılacağını belirtti. Bu ifade aslında Ethereum’un tüm zamanların rekorunu kırabileceğine işaret ediyor ve ETH fiyatının uzun süredir yaşadığı konsolidasyon sonrası rekorun çok şiddetli olması bekleniyor.

Ethereum fiyatı bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 1.320 dolar seviyesinden işlem görmekte ve daha önce test ettiği 1.350 dolar noktasına bir hayli yakın. ETH/USD işlem çiftinin 1.350 dolar seviyesini kırdıktan sonra önünde hiçbir engel olmadığı biliniyor. 1.400 dolar direncinin üzerine çıkan ETH, aynı Bitcoin gibi tüm zamanların rekorunu kırdıktan sonra umulmadık seviyelere kadar yükselebilir. Özellikle yatırımcıların aylardır bu fiyat seviyesinden alım yaptığı düşünülecek olursa ETH fiyatının yaratacağı FOMO, BTC’ye benzeyebilir.

ETH/USD Teknik Analizi Olumlu

4 saatlik ETH/USD grafiğine bakıldığında ise RSI indikatörünün yükseliş odaklı hareketi onayladığı görülüyor. Ticari hacim de şu an için ETH lehine artmaya devam ediyor ve teknik verilere göre ETH fiyatının ilk durak noktası 1.800 dolar olabilir.

Grayscale ve diğer kurumsal yatırım firmalarının BTC’nin yanı sıra en çok Ethereum alması da fiyatın rekor kırma beklentisini arttırıyor. Sadece Grayscale bünyesinde milyarlarca dolar değerinde ETH olduğu biliniyor ve kurumsal yatırımcıların düşük fiyattan toplamayı sevdiği söylenebilir.

BTC’nin İzinden Giderse Hedef 3.000 Dolar

ETH fiyatı eğer BTC’nin yolundan giderse 1.400 doların kırılmasının devamında en az %100 yükseliş görülebilir. Bu da yaklaşık olarak 2.800 dolara işaret ediyor. ETH fiyatının 2.800 dolara yükselmesi ise bunun devamındaki psikolojik direnç olan 3.000 dolara kadar çıkılmasını sağlayabilir.

ETH ağındaki işlem ücreti ortalamasının son 24 saat içerisinde ciddi bir artış yaşaması da yakında önemli bir hareketlilik görülebileceğine işaret ediyor. Belki de yatırımcıların uzun süreden beri beklediği tüm zamanların rekoru bugün görülebilir.

Facebook Comments