Friday, February 23rd, 2024

Binance CEO’sunun Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini ve DeFi İle İlgili Düşünceleri

Binance CEO’su Changpeng Zhao yaptığı son açıklamalarda, Bitcoin’i geleneksel para birimlerine göre “daha iyi bir değer biçimi” olduğunu dile getirdi 2020 ekonomik çalkantısı sırasında Bitcoin’in avantajlarının daha da ortaya çıktığını ifade etti.

Geleneksel Para Birimleri

Zhao, Forkast.News’e verdiği demeçte, salgın sebebiyle büyük bir ekonomik durgunluk yaşandığını ve tüm ülkelerin para basma politikası uyguladıklarını dile getirdi. CZ’nin açıklamalarına göre şu anda dolaşımda olan aBD dolarının en az yüzde 20’si geçtiğimiz yıl basıldı.

Konuyla ilgili yaptığı yorumlarda CZ, “Geleneksel para birimlerini tutuyorsanız, satın alma gücünüz muhtemelen %20 ile %30 arasında devalüe edilmiştir.” ifadelerini kullandı.

Bununla birlikte pandemiyle ilgili teşvik kontrolleri küresel ekonomiyi doldururken, yükselen enflasyon korkusunun kurumsal yatırımcıları Bitcoin‘e yönlendirdiği bir gerçek.

Öte yandan Binance’in muazzam işlem hacimlerini gördüğünü ifade eden Zhao, Bitcoin ile ilgili bir tahmin yapması gerekirse lider kripto para biriminin 1 yıl içinde 5 ile 10 kat daha artacağını düşündüğünü dile getirdi.

Bitcoin Volatilitesi

Zhao ve kripto para birimi endüstrisindeki birçok kişi Bitcoin’de yükseliş beklentilerini dile getirse de Bitcoin’in volatilitesi konusunda da uyaran kişiler var. Örneğin; Bank of America’nın baş yatırım stratejisti Michael Hartnett Bitcoin’i “Tüm balonların annesi” olarak nitelendirmişti.

Ancak Zhao’ya göre Bitcoin’in volatilitesi, diğer varlıklara ve piyasa değeri açısından benzer büyüklükteki şirketlere kıyasla aslında o kadar yüksek değil. Zhao, “Bitcoin’in volatilitesi, örneğin Tesla’nınkinden bile daha düşük.” açıklamasını yaptı.

DeFi Projeleri

CZ, her ne kadar Bitcoin’de yükseliş beklese de orta ve uzun vadede DeFi projelerinin çoğunun muhtemelen çuvallayacağını düşünüyor. Şu anda DeFi’de ikinci yinelemenin yaşandığını dile getiren CZ, Facebook’un ilk sosyal medya olmadığını ve Google’ın ilk arama motoru olmadığını hatırlatarak ikinci nesil DeFi uygulamalarının daha başarılı olmasını beklediğini dile getirdi.

Facebook Comments