Friday, April 19th, 2024

Binance CEO’sunun Tesla Tahmini Doğru Çıktı

Binance CEO’su Changpeng Zhao, Tesla’nın 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin (BTC) alacağını daha önceden iddia etmişti. Ekonomist Peter Schiff ise Bitcoin ve kripto paraların geleceğiyle ilgili iddialarında yine yanıldı.

Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık Bitcoin (BTC) satın alması piyasada şaşkınlık yaratırken, Changpeng Zhao bunu zaten önceden söylemişti. Aynı zamanlarda Bitcoin karşıtlığıyla bilinen Peter Schiff, Tesla CEO’su Elon Musk’tan böyle bir şey beklemediğini bunun ancak aptallık olacağını söylemiş ve yine yanılmıştı.

Changpeng Zhao Haklıydı

Kuşkusuz geçtiğimiz günlerin en önemli haberi California merkezli elektrikli araç üreticisi ve temiz enerji devi Tesla’dan geldi. Elon Musk, Tesla ile otomobil endüstrisinde bir devrim yaratmaya çalışıyor. Şirket geçtiğimiz hafta 1,5 milyar dolar değerinde Bitcoin satın almıştı. Dünyanın en zengin adamı Musk, önceki yıllarda Bitcoin ile ilgili endişelerini dile getirmesiyle biliniyor. Ancak yakın zamanda bakış açısını değiştirdi. Daha önce Bitcoin almadığı için pişman olduğunu söyleyen Musk, kripto paralar için “iyi bir şey” demişti.

Dünyanın en itibarlı şirketlerden biri olan Tesla’nın Bitcoin hamlesi, domino etkisi yarattı.  Şirketler Bitcoin hizmeti için yarış halindeler. Pek çok kişi bu hamleye şaşırsa da Binance CEO’su CZ, Tesla’nın Bitcoin alacağını biliyordu. Changpeng Zhao Aralık 2020 tarihli Twitter paylaşımında şunları kaydetmişti:

Tesla Bitcoin satın alacak. Bu hamle, an meselesi. Bu, adımı yazmaktan mutlu olduğum sayılı tahminlerimden biri. Ancak asıl soru şu: ” Onlardan önce mi yoksa sonra mı olmak istersiniz? “

Peter Schiff Yine Yanıldı

CZ’nin tahminine zıt bir görüş de Peter Schiff’ten geldi. Ekonomist Schiff, CZ’nin tweet’ine şöyle yanıt verdi: ” Musk Bitcoin alacak kadar aptal değil. Senin de bunu anlaman an meselesi. “

Ancak Schiff, Bitcoin hakkında ilk kez yanılmıyordu ve daha çok yanılacaktı. Geçmişte sayısız kere Bitcoin (BTC)’i topa tuttu. BTC değerinin sıfırı göreceğini iddia etti.  Böylelikle Peter Schiff başarısızlıklarına bir yenisini daha eklemiş oldu.

Facebook Comments