Tuesday, November 28th, 2023

Binance Coin (BNB) Çılgınlığı Durmuyor: BNB’nin Sıradaki Hedefi 200 Dolar mı?

Binance Coin (BNB) son 7 günde %175 yükseliş elde ederek tüm zamanların rekorunun bile rekorunu kırdı. BNB fiyatında görülen bu inanılmaz ve beklenmedik artışın birçok sebebi bulunsa da şu an bütün gözler fiyatın tam olarak nerede duracağına çevrilmiş durumda.

Binance Coin Fiyatı Neden Yükseliyor?

Binance Coin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 140 dolardan işlem görüyor ve kısa süre önce 150 doları gördü. BNB fiyatının arkasındaki yükselişin en büyük sebebi ise Binance Smart Chain çılgınlığı olarak biliniyor. Binance’in merkezsiz olduğu iddia edilen DeFi ağı BSC, son günlerde inanılmaz bir talep görüyor.

Binance Smart Chain’in Uniswap borsası olarak da bilinen Pancakeswap fiyatının kısa sürede %1.000 yükseliş elde etmesi de bunun en büyük kanıtı. Kullanıcılar Ethereum ağındaki yüksek işlem ücretleri nedeniyle artık Binance ağına veya alternatif ağlara yöneliyor. Aslında ünlü analist ve gazeteci Larry Cermak da Binance Coin fiyatının yükselişini PancakeSwap verileri ile açıkladı.

BSC Ağındaki İşlem Ücretleri Rekor Kırdı

BSC’nin sadece 9 Şubat tarihinde 300.000 dolardan fazla işlem ücretine ulaştığı verilerde net bir şekilde ortaya çıkmakta. Bu da Ethereum’un işlem ücretinin %1’ine tekabül ediyor. Bunun nispeten yeni yeni kullanılmaya başlanan bir ağ olması ise BSC ile PancakeSwap’ın şimdiden başarıyı elde ettiğini göstermekte. Cermak, yine de Binance Smart Chain’in tehlikesine dikkat çekti ve bunun aslında merkezsiz olmadığını vurguladı.

Image

Binance Chain’in “inanılmaz merkezi” olduğunu ve Binance tarafından kurulup finanse edildiğini belirten Cermak, yine de düşük işlem ücretinin herkesi çektiğini vurguladı. Binance’in buradaki birçok kripto para projesini listeleyebileceğini belirten Cermak, bunun da avantaj olduğunu vurguladı.

Binance Smart Chain’in Dezavantajları

Binance Chain merkezsiz olmasa da düşük işlem ücreti ve Binance tarafından listelenme avantajı kesinlikle BNB için de avantaj sağlıyor. BNB fiyatı buradaki işlem ücretleri ve kullanım sayesinde ciddi bir alış baskısı yaşamakta ve fiyat buna bağlı olarak artmakta. Binance Coin bundan çok değil 1 ay önce 50 dolar seviyesinden işlem görürken an itibarıyla 140 dolara çıkarak aslında 200 dolar sinyalleri de veriyor.

BSC’nin böylesine yoğun bir şekilde kullanılması, Binance Coin için de 200 doların olası bir hedef olmasını sağlayacaktır.

Facebook Comments