Saturday, February 24th, 2024

Binance Coin (BNB), Ethereum (ETH) ve Algorand (ALGO) Yorum: Yarış Kızışıyor

Binance Coin (BNB) ve Ethereum (ETH) arasındaki rekabet son günlerde inanılmaz bir boyuta ulaştı ve Binance Coin rekabette 24 saatlik grafiklerde Ethereum’a fark attı. BNB fiyatı son 24 saat içerisinde %70’e yakın bir yükseliş elde ederek 340 dolara kadar yükseldi.

Binance Coin 300 Doları Gördü

BNB fiyatının bu yükselişinin yakıtı ise tamamen Binance Smart Chain’den ve DeFi ekosisteminden geliyor. Ethereum ağındaki işlem başına 50 dolarlık ücretlerden bıkan binlerce kullanıcı, Binance Smart Chain’e geçmiş gibi gözüküyor. Buna ek olarak Binance’in de bazı BSC tabanlı projeleri listelemesi, fiyat için inanılmaz bir döngü yarattı.

BNB yorumlarına bakıldığında birçok uzmanın 500 dolarlık fiyata işaret ettiği görülüyor. Bu da Binance Coin’in toplam piyasa değerini nerdeyse 100 milyar dolara çıkarması anlamına gelmekte. BNB fiyatının yükselişi DeFi ekosistemi sürdürülebilir bir şekilde devam ederse 500 dolara ulaşmayı mümkün kılabilir.

Özellikle PancakeSwap ve Bakeryswap gibi birçok merkezsiz kripto para borsası, BNB’nin kullanımı ciddi anlamda arttırmakta.

Ethereum, Rekabette Geri Kalıyor

Öte yandan Ethereum fiyatı ise 1.900 dolar seviyesinin üstüne çıkmasına rağmen hala 2.000 dolar rekorunu kıramadı. Ethereum söz konusu altcoin rallisinde birçok rakibinden yükseliş oranı olarak geri kaldı. Cardano, Polkadot ve şimdi de Binance Coin, Ethereum’a zor anlar yaşatmaya devam ediyor.

Uzmanlar ise Ethereum fiyatı için 2.200 doların ve EIP-1559’un kritik olduğunu vurgulamakta. Teknik analize göre 2.200 dolar hedefine ulaşılması, temel analize göre ise madencilerin EIP-1559’u onaylaması ETH için her şeyi değiştirebilir. EIP-1559’u desteklemeyenlerin ise işlem ücreti gelirinden vazgeçmeyen madenciler olduğu biliniyor.

ALGO, Beklenen Performansı Sergileyemedi

Türkiye’de ciddi bir aranma hacmine ve yatırımcı kitlesine sahip olan Algorand (ALGO) ise hala beklenen yükselişi elde edemedi. ALGO fiyatı 1,75 dolara kadar ulaştıktan sonra yeniden düşüşe geçerek 1,36 dolara kadar geriledi. ALGO için kritik seviyenin ise 1,2 dolar olduğu görülüyor.

Olası bir yükselişte ALGO/USD işlem çifti için daha önceki 1,75 dolar zirvesi dikkatle izlenmeli. ALGO’nun 2019 yılında 3,56 dolara kadar yükselmiş olması ise yatırımcıların bu hedefi beklemesine neden oluyor. ALGO’nun bu hedef için önündeki en büyük engel ise 2,40 dolar olarak biliniyor.

Facebook Comments