Saturday, January 28th, 2023

Binance Coin (BNB) Etkisi: Ethereum (ETH) ve Bitcoin (BTC) Yorumları

Kripto para birimleri yaklaşık olarak 3 aydır devam eden döngülerini bu hafta kırdılar ve hafta sonuna düşüşle başladılar. Geçtiğimiz 3 ay boyunca hafta sonunda gözle görülür artışlar yakalayan kripto para birimlerinin bugün düşüş grafikleri çizdikleri görülüyor. Lider kripto para biriminde bu düşüş çok yüksek oranda olmasa da Ethereum (ETH), Binance Coin (BNB) ve Polkadot (DOT) gibi altcoin’lerin kırmızıda olduklarını ifade edebiliriz.

Binance Coin Etkisi

Dün Binance’in CFTC tarafından araştırma altına alınması haberleri ile piyasada genel bir düşüş başladı ve bu sırada doğal olarak en büyük düşüşü Binance Coin kaydetti. BNB, haberlerin duyulmasının ardından 315 dolarlık seviyeden 250 dolarlık seviyeye çok kısa sürede düştü.

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 262 dolardan işlem gören BNB’nin haberlerin etkisinin geçmesi ile kendisini toparlaması bekleniyor.

Bunlara ek olarak piyasada birçok isim  BNB’nin yakın zamanda toparlanacağına ve yeniden rekor seviyeleri göreceğine inanıyor. Ancak bu noktada Binance ile ilgili haberlerin tüm piyasada bir düşüşe sebep olduğunu belirtmek gerekiyor.

Ethereum ve Bitcoin Fiyatı

Binance ile ilgili haberlerin duyulmasının ardından lider kripto para Bitcoin (BTC), 57.900 dolar seviyelerinden 55.000 dolar seviyelerine kadar geriledi. Yazının yayına hazırlandığı sırada 56.800 dolar seviyesinde işlem gören BTC’nin fiyat hareketinin oldukça iyi göründüğü düşünülüyor.

Piyasa değeri bakımından en büyük altcoin olan Ethereum ise 1.840 dolar bandından 1.710 dolar bandına kadar geriledi. Analistlere göre 1.710 dolar seviyesinde güçlü bir destek bulunuyor ve bu seviyenin üzerinde ilk güçlü direncin 2.080 dolarda olduğu düşünülüyor.

Piyasadaki negatif havanın dağılması ile birlikte ETH’un yeniden 1.800 dolar üzerine çıkacağı ve ilk direnç olan 2.080 dolara doğru yükselişe geçeceği ifade ediliyor.

Facebook Comments