Tuesday, November 28th, 2023

Binance Coin (BNB) Fiyat Analizi

Binance Coin (BNB) 2021 yılının en iyi performans sergileyen kripto para birimlerinden biri oldu. BNB, gün içerisinde 610 dolara kadar tırmanarak tüm dikkatleri üzerine çevirdi ancak fiyat bu seviyede tutunamadı. BNB fiyatının gün içerisinde 556 dolara kadar gerilemesine rağmen boğalar fiyatı tekrar yukarı çekmeyi başardı.

BNB Yükseliş İvmesini Ne Kadar Daha Devam Ettirebilir?

BNB, 12 Nisan tarihinde 637 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmıştı. Bu rekor seviyenin görülmesinin ardından BNB bir düzeltme evresine girerek bir geri çekilme gördü. Ancak buna rağmen BNB gün içerisinde 610 dolar seviyesine dokunarak adeta gövde gösterisi yaptı. 90 milyar dolarlık piyasa değeri ile top 10 listesinde 3. sırada yer alan BNB, 2021 yılının yıldızlarından biri oldu. BNB fiyatı son birkaç gündür oldukça dalgalı bir seyir izlerken an itibarıyla 560 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

SSL göstergesi yükseliş momentumunu doğrularken BNB yatırımcıları önümüzdeki seanslarda bir geri çekilmeye tanık olabilir. BNB orta ve uzun vadede aşırı doymuş bir piyasa görüntüsü çiziyor ve bunun en belirgin işareti RSI grafiklerinde görülebilir. BNB günlük grafikleri 2020 yılında yalnızca kısa bir süreliğine aşırı alım bölgesinde görülürken 2021 yılında da benzer bir görüntü ortaya koyuyor.

Orta ve Uzun Vade Beklentileri

Kripto para piyasasının mevcut momentumu göze alındığında orta ve uzun vadeli yatırımcıların büyük alımlar yaptığı değerlendirilebilir. Bununla birlikte inanılmaz bir boğa koşusuna tanık olunan bu dönemde piyasada fiyat duyarlılığı oldukça yüksek.

Sonuç olarak BNB fiyatının rekor seviyelere gelmesinin ardından bir düzeltme görmesi uzun vadede iyiye bir işaret olarak değerlendirilirken kısa vadede inanılmaz fiyat rallisinin ardından büyük bir çöküş anlamına gelebilir.

Facebook Comments