Monday, April 15th, 2024

Binance Coin (BNB) Fiyatı Neden Artıyor?

İşlem hacmi bakımından en büyük kripto para borsası olan Binance’in kendi kripto para birimi Binance Coin (BNB), son günlerce ciddi bir yükseliş trendinden bulunuyor ve her geçen gün yeni bir rekor seviye belirliyor.

Binance Coin Fiyatı

Yazının yayına hazırlandığı sırada 74,30 dolardan işlem gören Binance Coin bugün hayatında ilk kez 70 doları aştı ve 75,58 dolar ile rekor kırdı. Son 24 saatte BNB’nin %25 yükseliş yaşadığını da belirtmek gerekiyor.

Ancak analistler BNB’nin gözünü 100 dolara diktiğini ve bir süre daha artış hareketinin devam etme ihtimali olduğunu düşünüyor.

Binance Coin Neden Artıyor?

Birçok analist ve yatırımcı arkasında Binance olması sebebiyle Binance coin’i tercih ediyor. Ancak son günlerdeki yükselişin Pazartesi günü yapılacak olan IEO ile ilgili olduğu düşünülüyor.

Bununla birlikte Binance Coin’in piyasa değeri bakımından en büyük 7. kripto para olması ve 11,5 milyar dolar gibi ciddi bir değere sahip olması da yatırımcıların coin’i tercih etmesini ve böylece fiyatın yükselmesini sağlıyor.

Binance Coin ile ilgili detaylı bilgilere “Binance Coin Nedir?” metnimizden ulaşabilirsiniz.

BNB’de Kritik Seviyeler

Şu an için BNB’nin önünde 75 doların ve ardından 82 doların önemli direnç seviyeleri olarak durduğu ifade ediliyor. Bu seviyelerin geçilmesinin ardından ise 100 dolara doğru yükseliş başlama ihtimalinin yüksek olduğu düşünülüyor.

Ancak Binance Coin’in 70 dolarlık önemli psikolojik seviyeyi kaybetmesi ve 60 dolar seviyesine gerilemesi yeni bir düşüş grafiğini başlatabilir. Bununla birlikte BNB’nin Pazartesi gününe kadar herhangi bir düşüş yaşamadan ilerleyişine devam edebileceği düşünülüyor.

Facebook Comments