Monday, January 30th, 2023

Binance Coin (BNB) Teknik Analizi – 1 Mart 2021

Binance Coin (BNB), geçtiğimiz haftalarda %850 artış oranıyla şubat ayının en çok kazandıran kripto para birimlerinden biri oldu. Bu fiyat yükselişi, BNB’yi piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi yaptı. BNB, geçtiğimiz hafta 270 doları görmesinin akabinde tüm kripto para piyasası ile birlikte düşüşe geçti. 200 dolar seviyesinin altını gören Binance Coin (BNB), bu seviyeye tutundu ve yine piyasa trendini takip ederek yükseliş eğilimine girdi. Haberimizin yazıldığı sırada BNB 255 dolar seviyesiyle işlem görürken, şimdilik temkinli bir yükseliş trendini takip edebilir.

Binance Coin, dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in ürettiği kripto para birimidir. BNB, Binance Smart Chain ana ağının başlatılmasıyla birlikte yatırımcılar tarafından daha çok benimsenerek önemli kazançlar elde etti.

Analist Görüşleri

Uzman analistler BNB ve Binance blockchain ağını, DeFi’yi ve gelişmekte olan blockchain projelerine fon desteği sağlayacak bir ekosistem oluşturarak Ethereum’a karşı ciddi bir rakip olarak görüyor. Binance Smart Chain’de olası bir TVL artışı, BNB’de yükselişin fitilini ateşleyebilir. BNB’nin 220 dolar ve 200 dolarlık önemli destek seviyelerini kaybetmediği sürece yükseliş ivmesi devam edebilir.

BNB’yi Gelecekte Ne Bekliyor ?

Diğer bir taraftan Binance Coin, kripto para piyasasındaki yüksek volatilite ve öngörülemez hareketler nedeniyle birtakım risklerle karşı karşıya kalabilir. Bitcoin ve Ethereum fiyatlarındaki düşüş, yatırımcıları ve yeni girişimcileri kripto para alım satımı hakkında endişeye sürükleyebilir.

Binance borsasındaki alım satım hacimlerinde görülen azalma da BNB fiyatındaki düşüşe katkıda bulunuyor. Ek olarak, BNB ve Binance Smart Chain yakın zamanda Ethereum’un gas ücretlerindeki artıştan yararlandı. Daha düşük işlem ücreti ve ağ tıkanıklığı sorununa çözüm sunan Ethereum 2.0’ın geliştirilmesiyle Binance Coin yatırımcı gözünde cazibesini kaybedebilir.

Facebook Comments